Wpis z mikrobloga

Nie zapomnijcie co PiS zrobił z naszą Armią przez te dwie kadencje. Ilu doświadczonych ludzi odeszło.

Ilu patafianów dostało awanse w ekspresowym tempie. Pic related


@ol_Io: wyk0pki standardowo. Wydawać kasę w amoku to każdy potrafi, ale zarządzać do już ciężko.
@ol_Io: Nie miliardy, ale 1.431 mld PLN, czyli zaledwie 2.5 % budżetu MON w 2022 roku. I niepotrzebnie deprecjonujesz pracę żołnierzy do poziomu "nalewania zupy" - jest to niesprawiedliwe i nieuczciwe z Twojej strony. Chłopaki luzują żołnierzy zawodowych z przyziemnych zajęć jak pilnowanie granicy z Łukaszenką, by ci mogli skupić się na szkoleniu. Przygotowują się do pełnienia zadań na zapleczu frontu takich jak kierowanie ruchem czy ochrona ważnych obiektów, by zluzować
@ol_Io: i oczywiście kupujemy nie ten sprzęt, który jest na prawdę potrzebny. Kupujemy abramsy, apache, himarsy itd. a WP cały czas #!$%@? się z Honkerem, który jest zagrożeniem dla jadącym w nim żołnierzy oraz innym użytkowników dróg.

To co robi pis nie ma żadnego sensu. Zamiast inwestować w ciężki sprzęt, niech zajmą się w końcu podstawami. Potrzeba samochodów, bo niedługo wojsko będzie chyba #!$%@?ć z buta. Potrzeba nawet nie tyle nowoczesnego,
@ol_Io: bylem w zeszlym (a raczej 1,5, bo to przed wojna bylo) roku na pikniku/eventcie gdzie bylo pelno wojska z okolicznych jednostek i akurat trafilme na rozmowe starego dziadka z zolnierzem. No i dziadzio wychwala ile to aktualna wladza robi dla wojska ile to inwestuje, jaki to fajny sprzet maja. Ze ten wot to takie super chlopaki wygladaja i ze supernowoczesni sa. na to pan sierzant: no, to widocznie tam maja.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
* wącha * śmierdzisz pisem


@ol_Io: a to nie znikł ten sprzęt? Nie mamy już połowy czołgów( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Kaczypawlak: w takim razie przynajmniej połowa czołgów robi to do czego służy - morduje rusków.

Same plusy żadnego minusa.
W wojsku sadza odwrotnie,za poprzedniej wladzy wyrzucali ludzi przed emerytura i nie bylo kasy. Jak macie kogos w wojsku sami zapytajcie.


@lumpex200: ja sam chciałem iść do woja, ale uznałem, że miałbym beznadziejnych przełożonych( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ol_Io: Przeciez mieli byc "wszyscy" a dales jednego ktory jest "sceptyczny" (i to ponoc bo nawet nie linkujesz jego wypowiedzi xDDDD) to nie to samo co "krytyczny" i drugi ktory również nie krytykuje budowanie WOTu a sposob jego budowania co rowniez jest zupelnie czyms innym. I to sa wypowiedzi z 2017 gdzie minelo 6 lat i ich wypowiedzi sa nic nie warte, bo koncepcja i budowa mogla byc calkowicie zmieniona.

A
Pobierz RafDan - @ol_Io: Przeciez mieli byc "wszyscy" a dales jednego ktory jest "sceptyczny"...
źródło: comment_1673632658rLXVN8gDvprNIqncjHiP8S.jpg
Sa jednostki gdzie jest beton, ale sa tez normalne ale gernalnie stoja za toba jak brata zwolnili podczas pobytu na poligonie to pulkownik afere zrobil zakladowi pracy


@lumpex200: ja mówiłem o władzach: prezydent, premier, politycy( ͡° ͜ʖ ͡°)
@ol_Io: ale o to chodziło, mają zostać tylko ci co kadzą, niepokornych juz nie ma. Papier przyjmie te pseudo szkolenia dla rezerwistów, wszystko w kartotekach bedzie cacy - do pierwszej bitwy :D