Wpis z mikrobloga

Może już było., ale wstawiam rozmowę z sąsiadami na temat monitoringu i hałasów pod blokiem.
Monitoring pod blokiem Iwony był i działał. Nadpisywał się po dwóch tygodniach, mnóstwo czasu, żeby go pozyskać. Co robił Rutek?

- Jeśli ktoś stanie przy klatce, nawet jeśli nie dojdzie do samej klatki, to te kamery tak były i tak są ustawione, że widzi się sylwetkę. A nawet jak podejdzie bliżej widać całą.

- Czy policja nie przyszła i was sąsiadów wtedy nie pytali?

- Nikogo

- Nie. Ja jestem w zarządzie wspólnoty i nawet się nikt nie zgłosił do nas po monitoring. Dwa tygodnie i pętla się zamyka, więc zgłosili się wtedy, kiedy pętla się zamknęła.

- Też ludzie słyszeli ją na osiedlu jeszcze.

- Znaczy Iwonę słyszeli na osiedlu?

- Yhy, że była tutaj gdzieś

- Oni się tam kłócili wszyscy przecież nad ranem

- …znajomi Iwony nic chcą rozmawiać…

- bo za dużo wiedzą.

https://vod.tvp.pl/informacje-i-publicystyka,205/alarm-odcinki,274300/odcinek-543,S01E543,291532
#iwonawieczorek
  • 30
@mego: z mojego doświadczenia z inną sprawą to nie jest tak że policjanci są głupi i nie wiedzą jak zabezpieczyć monitoring, tylko celowo są opieszali jeśli kogoś kryją. Tylko dziwne jest to że teoretycznie Iwona i jej znajomi nie byli nikim „ważnym” by robić taki cyrk.
@buchowo: Możliwe że nie byli nikim ważnym w tym całym środowisku, ale o kogoś ważnego się otarli i mogli mu w jakiś sposób zaszkodzić, np. przyciągnąć uwagę policji lub opinii publicznej do gangsterów i ich ciemnych interesów. Trochę tak jakby mogli zgłosić jakieś mniejsze przestępstwo a po zbadaniu sprawy okazuje się, że jest dużo gorszych zbrodni? Jak dla mnie bardzo ciekawą kwestią jest to o co IW pokłóciła się z znajomymi.
to nie jest tak że policjanci są głupi


@buchowo: są głupi, leniwi i nieudolni. Dowiedzione milion razy. Do tego na początku śledztwa po prostu nic nie robili bo byli przekonani że młoda poszła w balety i sama się znajdzie, pracować zaczeli po kilku tygodniach, jak matka zrobiła im smród w mediach i wezwała duke'a. Choć ten akurat monitoring prawdopodobnie i tak niczego by nie wykazał. Nikt by Iwony nie porwał ze
wiec moja teoria jest taka ze spotkała z adria (i z kimś jeszcze kto miał auto)na osiedlu tam się kłóciły, Iwona wsiadła z kimś to samochodu, później adria dzwoniła do niej krzycząc Iwona
@emlo999: około 3:31 Iwona napisała do Adrii "drugie wejście na molo czekam" co wg logowania do BTS było zgodne z prawdą. 3:36 Adria oddzwania do Iwony i mówi że już wróciła taksówką i jest pod domem, co też jest zgodne z danymi z BTS.

Jeśli dziewczyny miałby się spotkać na osiedlu, to znaczy że Adria miałaby na Iwone czekać pod domem blisko godzinę. Brzmi wyjątkowo mało prawdopodobnie
@emlo999: całkiem możliwe, skoro była na osiedlu duża szansa że poszła po klucze na balkon lub do adrii mieszkania..kiedyś gdzieś czytałem że Adria tego dnia była sama w domu, nad ranem przejechali jej rodzice bo się bała...
@thorgoth: dlaczego mało skoro dopiero chyba ok 4 Adria wysłała SMS ze torebka na balkonie... Więc te 30 minut prawie minęło od podjechania taxi pod dom i wystawienie torebki