Wpis z mikrobloga

Może już było., ale wstawiam rozmowę z sąsiadami na temat monitoringu i hałasów pod blokiem.
Monitoring pod blokiem Iwony był i działał. Nadpisywał się po dwóch tygodniach, mnóstwo czasu, żeby go pozyskać. Co robił Rutek?

- Jeśli ktoś stanie przy klatce, nawet jeśli nie dojdzie do samej klatki, to te kamery tak były i tak są ustawione, że widzi się sylwetkę. A nawet jak podejdzie bliżej widać całą.

- Czy policja nie przyszła i was sąsiadów wtedy nie pytali?

- Nikogo

- Nie. Ja jestem w zarządzie wspólnoty i nawet się nikt nie zgłosił do nas po monitoring. Dwa tygodnie i pętla się zamyka, więc zgłosili się wtedy, kiedy pętla się zamknęła.

- Też ludzie słyszeli ją na osiedlu jeszcze.

- Znaczy Iwonę słyszeli na osiedlu?

- Yhy, że była tutaj gdzieś

- Oni się tam kłócili wszyscy przecież nad ranem

- …znajomi Iwony nic chcą rozmawiać…

- bo za dużo wiedzą.

https://vod.tvp.pl/informacje-i-publicystyka,205/alarm-odcinki,274300/odcinek-543,S01E543,291532
#iwonawieczorek
  • 30
  • Odpowiedz
@eeee85: dla mnie mało. Skoro wysłała sms że rzeczy są na balkonie to znaczy że weszła do domu i kładła się spać - bo po co innego taki sms wogóle wysyłać? Gdyby planowały się spotkać taki sms nie miałby sensu.

Matka Adrii wróciła do domu zgodnie z planem około 7 i zastała córkę śniącą snem sprawiedliwego imprezowicza ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@thorgoth: no dobrze piszesz, po co taki SMS wysyłać ..skoro one od dawna tak robiły i można przyjąć za pewniaka że Iwona wiedziała o kluczach że będą w umówionym miejscu..nie mówiąc już o tym po co wysyłać smsy skoro wiedziała że Iwona ma rozładowany telefon.. zresztą jak wiadomo, tu jest dużo domysłów w tym wszystkim..
  • Odpowiedz
@eeee85: zgadzam się że to już tylko domysły.
Po co był sms o kluczach/rzeczach (bo to chyba nie tylko były klucze ale też kosmetyki i inne duperele)? Ponieważ była to zmiana planów. Pierwotnym planem było to że Iwona nocuje u Adrii, to też obie powiedziały swoim rodzicom
Dziewczyny się pokłóciły, wróciły oddzielnie w różnym czasie, więc Adria wysłała Iwonie sms że rzeczy są na balkonie. I poszła spać.

Kompletnie nielogicznym wydaje
  • Odpowiedz
@thorgoth: no a Ty co byś zrobił na miejscu adrii jak byś wracał oddzielnie z przyjacielem ? Czekasz ? Czy idziesz spać ? (Wiem że wtedy było wiele czynników, alko, może dragi, temperatura, pora dnia itp)
  • Odpowiedz
@eeee85: czekałbym tylko w sytuacji gdybym wiedział że dana osoba napewno wraca.
W sytuacji "może wraca, może nie wraca, może wpadnie na ognisko, a może pogada ze zbyszkiem kieliszkiem" napisałbym wiadomość gdzie ma swoje rzeczy i poszedł spać.
  • Odpowiedz
@emlo999:

na eksperymencie procesowym z 2021 pozorantka doszła pomiędzy blokiem 6 a 4


ciekawe, niewiele info jest na temat tego eksperymentu, to oznacza, ze zakładają dotarcie Iwony pod blok. Pytanie, czy AX działają na ślepo i eksplorują różne wątki na podstawie jakiś tam poszlak, czy maja już mocny trop. Niestety, ale mam ograniczone zaufanie do obecnego AX
  • Odpowiedz
@thorgoth: nie chce mi się wierzyć, że ojczym czy sąsiedzi z mieszkania mógliby słyszeć osobę po drugiej stronie słuchawki z rozmowy telefonicznej. Tego nie słysząc nawet jak ktoś rozmawia przez telefon w drugim pokoju. A co do osiedla - oczywiście że jest taka możliwość, wystarczy że zrobiła to osoba którą iwona znała, zabiera ją gdzieś autem i iwona ginie w innym miejscu. Moim zdaniem tak było bo gdyby została zamordowana gdzieś
  • Odpowiedz
nie chce mi się wierzyć, że ojczym czy sąsiedzi z mieszkania mógliby słyszeć osobę po drugiej stronie słuchawki z rozmowy telefonicznej


@bananowyszampan: same here. Ale ojczym chyba od początku twierdził że słyszał tylko Adrie i że słyszał imię "Iwona" powtarzane wielokrotnie, głosu samej Iwony nie słyszał ani razu.

Oczywiście że Iwona nie dotarła pod dom.
  • Odpowiedz
@mego: Sąsiedzi też amatorka i raczej się pan z zarządu wspólnoty wybiela po dali dupy. Wiedzą że ktoś zaginął i czekają na cudotwórcę z dyskiem albo pen drivem zamiast to samemu przejrzeć albo zgrać. Nie ma opcji że śledczy wiedzieli jaki jest dysk w rejestratorze, czy nagrywa tylko po wyzwoleniu czy longiem. Chyba że wiedzieli to od nich.
  • Odpowiedz