Wpis z mikrobloga

Jak w codziennej, wielozadaniowej pracy (np. #programowanie ) sprawują się procesory niskonapięciowe "U", z nowszych np. roczny i5-1235U?
Zawsze ich unikałem bo bałem się lagów pod obciążeniem. Mam obecnie 14" Della Latitude 5480 z i5-7300HQ ale po pięciu latach pora wymienić na coś nowszego i ciekawy wydaje się na przykład 14" Dell Latitude 5430 właśnie z i5-1235U (kosztuje około 7k).

Zastosowanie to typowy multitasking:
2-3 instancje przeglądarki po kilkadziesiąt kart
2 instancje ERP
~ 10 arkuszy Excela
OneNote
Outlook (kilka kont)
PowerBi
PyCharm
Pomniejsze Keepasy, kalkulatory, Tidale, AcrobatReadery, Trello, notepad ++ itp

Najchętniej wziąłbym Della bo mam już stację dokującą i podpięte dwa duże 34" monitory ale rozważyłbym też inne modele jeśli jest coś ciekawego.
Rozmiar najlepiej 14" - miałem już wcześniej zarówno 15,6" jak i 17" kobyły i jednak najwygodniej mi z 14".

#laptopy #komputery
  • 3
@jerry_owies: No tak też myślę ale z drugiej strony jak patrzę w benchmarki to te procesory nie są wcale tak nisko (zarówno jednowątkowo jak i wielowątkowo) więc sam już nie wiem jaka jest prawda ¯\_(ツ)_/¯
@Dar_Q: tak, to są już bardzo wydajne maszynki, które w niektórych scenariuszach


potrafią być niemal równie wydajne jak pełnonapięciowe odpowiedniki. Zwolni
Jednak zazwyczaj montowane w maszynkach z uboższymi schładzaczami, więc będzie cieplej, głośniej i na pewno krócej mogą utrzymać taki zwiększony poziom wydajności.
Więc jak to będzie jakaś zaawansowana kompilacja odbywająca się na procku przez długi czas to odczujesz różnicę (wydajnościową i komfortową).

Niejako z przyzwyczajenia wiele osób je skreśla przez