Wpis z mikrobloga

Dokument pt. Walka z Szatanem, to jedna wielka patologia. Wmawia się ludziom, że ich seksualność to coś złego. Namawia się do zapierania siebie, do ciągłego poczucia winy. Sami bohaterowie w pewnych momentach też wydają się po prostu atencjuszami w stylu starych bab, które przekrzykują się, która z nich ma fajniejszą chorobę- "A ja miałam widzenia, a ja słyszałam głosy"- trochę XD.

Niemniej jednak cała ta otoczka jest obrzydliwa. A ludzi, którzy żerują na ludzkiej nieświadomości oraz ograniczeniach serdeczny siusiak w pupę.

#egzorcyzmypolskie
  • 9
@Cesar: Powiedziałbym, że może nie sam film jest patologiczny (bo to dosyć zachowawczy dokument), ile zdarzenia w nim przedstawione.

Odnośnie "atencji" to w samym filmie pod koniec ks. Radoń opisuje to precyzyjnie posługując się terminami medycznymi.
@Cesar: @CzasemTuZerkam: seks od zawsze był "najlepszym" co mogło się trafić wszelkiej maści manipulatorom religijnym wszelkich wyznań do manipulowania innymi. Seks jest za darmo a orgazm jest najprzyjemniejszym doznaniem jakie zna mózg. Co można więc było zrobić by zniewolić maluczkich?! Ano ogłosić, że to GRZECH. Tak, bozia się gniewa gdy doprowadzasz się w jakikolwiek sposób do orgazmu. Orgazm powinieneś mieć jedynie i tylko podczas zapładniania swojej żony a to i
@#!$%@?: Najprzyjemniejszym bez przyjmowania substancji z zewnątrz, dlatego narkotyki też grzech ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podobno w kulturach gdzie nie medykalizuje się ciąży i połogu, kobiety nierzadko doznają orgazmu w czasie porodu. No ale to filozofie wschodu gdzie picza jest przedmiotem kultu :D
Dlatego na wszelki wypadek w różnych religiach samic pozbawiało się łechtaczki.


@#!$%@?: możesz podać te różne religie? Bo mam wrażenie, że opisujesz własne fantazje, a nie rzeczywistość. Wiem, że na niektórych obszarach Afryki dokonuje się takich zabiegów.

@Przypadkowy: Religious views on female genital mutilation

Fakt, sama praktyka wywodzi się z lokalnych tradycji i wierzeń (i nie musi od razu zakładać usuwania łechtaczki), ale miejscami przetrwała w powiązaniu z późniejszymi systemami religijnymi. Bo bardzo łatwo było połączyć ją z narzucanym przez religie monoteistyczne przekonaniem, że kobiety są z natury "nieczyste", że najważniejszym wyznacznikiem ich wartości jest zachowanie dziewictwa do ślubu, a kobieca seksualność musi ogólnie podlegać ścisłej (męskiej) kontroli,