Wpis z mikrobloga

Specyfikacja może już odbiega od współczesnych norm ale strasznie lubię ten komputer.
Nawet już nie pamiętam kiedy go składałem ale niezawodna maszyna do pracy. Myślę jednak coraz bardziej o jakimś lapku ze stacją dokującą z boku (obsługa 2-3 monitorów), osobną klawiaturą i wpiętym do niego jakimś hubem z dyskami.
W przyszłości trzeba będzie jednak coś kupić jak myślicie lepszy lapek(16 lub 17) z dokiem czy nowa stacjonarka?
Częściowo tworzę projekty poza domem na probooku 6560b (mega leciwy sprzęt ale specyfikacja daje radę) i synchronizuję to na serwerze, żeby kończyć w domu na stacjonarce.
Może ktoś pracuje na lapku korzystając z docka i mógłby przedstawić wady i zalety takiego rozwiązania?

#pokazpulpit #linux #linuxmint #pcmasterrace #laptopy #gamedev #programowanie
Pobierz Fat_Mo - Specyfikacja może już odbiega od współczesnych norm ale strasznie lubię ten ...
źródło: comment_1673475714nhChGikxH04AfpGHR6yeTp.jpg
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Może ktoś pracuje na lapku korzystając z docka i mógłby przedstawić wady i zalety takiego rozwiązania?


@Fat_Mo: ja sobie nie wyobrażam bycia przywiązanym do biurka, ostatni stacjonarny komputer miałem 20 lat temu

Jedyne co to dock który dobrze działa z linuxem i obsłuży 3 monitory może być trudno znaleźć, ale pewnie się da
W przyszłości trzeba będzie jednak coś kupić jak myślicie lepszy lapek(16 lub 17) z dokiem czy nowa stacjonarka?


@Fat_Mo: albo stacjonarka - jak masz dobrze zrobiony vpn + konfigi ssh, sftp, vnc itd to część pracy nawet na starym lapku daleko od domu mozesz zlecac stacjonarce. Albo laptop ale bez sensu 16/17 - ani to nie laptop ani stacjonarka, za duze bydle i niewygodne. Tracisz tak naprawde główne zalety laptopa. 15
@rtp_diov: VPN odpada, bo nie mam netu w miejscu gdzie używam lapka (nawet LTE nie ma zasięgu). Co do rozmiaru ekranu to mam 15` ale meczę się już z tak małym ekranem. Rozmiar matrycy pod względem przenoszenia nie ma znaczenia bo mam plecak kurierski. Chodzi po prostu o mobilność. Siedzę na etacie 15 dni (po 12h) w miesiącu i jak ograne robotę to dłubie swoje projekty na prywatnym lapku.
@Fat_Mo: rozumiem, dziwne ja mam fullhd o rozmiarach 13 i 15 i wydaje mi sie ze 15tk jest naprawde wystarczająca. Moze na tym lapku u siebie masz małą rozdzielczosc i wydaje Ci sie ze na ekranie sie nie mieszczą rzeczy?
Może ktoś pracuje na lapku korzystając z docka i mógłby przedstawić wady i zalety takiego rozwiązania?


@Fat_Mo: mam służbowego lapka. W biurze wpinam go jednym kablem USB-C (dwa monitory i ładowanie) + dongiel do klawiatury/myszki, w domu (homeoffice) dwoma kablami (stacja przez USB-C , do stacji monitor i klawiatura/myszka, i drugi monitor przez HDMI).
Jest w pytę, polecam.

ja sobie nie wyobrażam bycia przywiązanym do biurka, ostatni stacjonarny komputer miałem 20
@Fat_Mo: Miałem della 13" ze stacją prx-02. Obsługiwała dwa monitory i jednym przyciskiem mogłem wypiąć lapka pozbywając się wszystkich peryferiów. Z minusów nie miała hdmi, a usb 3 występowało w nie każdym egzemplarzu. Z boku miała gniazda usb, słuchawki o mikrofon. Było to bardzo wygodne.