Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witam,
czy ktos mi moze sensownie wytlumaczyc czy teraz jest dobry czas na kupno mieszkania? Szukam czegos dla siebie i widze ze w gotowych nawet mieszkaniach calkiem niezly rabat mozna dostac. Calosc platne gotowka.
Zatwardzialych wzrostowiczow oraz spadkowiczow prosilbym o nie wypowiadania sie gdyz znam stanowisko, szczegolnie pana foliowego z dwoma biegunami.
#nieruchomosci #pytanie

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63bed646cdab2baf8203f2b1
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: imo teraz, za kwartał powinny być wzrosty, zacznie się od cen materiałów budowlanych a potem poleci z odpowiednim poślizgiem na ceny mieszkań.

Nie od parady jest też, że gotówka to większa mobilność, możesz dobić targu od razu, możesz wstępnie i szukać dalej ale inflacja zżera kasę cały czas.

Brałabym teraz. Trudno powiedzieć, kiedy kolejne przyhamowanie będzie. Czort wie, co wyjdzie chińczykom z zastrzyków kapitałowych w deweloperkę, kiedy koniec wojny na
@AnonimoweMirkoWyznania: pod inwestycje nie warto jak sobie to liczyłem to ze słabej lokaty 8% wyciągniesz ponad 1k więcej już po podatku niż z najmu mieszkania przed podatkiem, a nie musisz się bawić z najemcami i masz szanse na wzrost lokat, bo te dynamicznie rosną. A jak dla siebie to nie ma co patrzeć na cenę, przecież nie patrzysz też na perspektywy swoich dzieci decydując się na mieszkanie w tym kraju, stabilność,
@AnonimoweMirkoWyznania: Zadaj sobie pytanie, czy za 6 mcy, 12 mcy, 18 mcy będzie dobry czas na kupno mieszkania? Jak znasz odpowiesz (lub ktokolwiek), to również powinieneś znać odpowiedz na swoje pytanie ;)
Kiedyś kupiłem nieruchomość za 150k. Mała kawalerka, ale bardzo miejsce mi odpowiadało. Notariusz był w szoku, czy to na pewno prawidłowa cena (myślał ze za dużo). Teraz te nieruchomość mogę opchać za 250k w 5 minut. Minęły może 4