Wpis z mikrobloga

często mówi się że lohy to c00rwy bo nie chcą dobrego INTELIGENTNEGO chłopaka tylko oskara z mieszkaniem i pracą w firmie ojca

prawda jest taka że dużo osób myli INTELIGENCJE z INCELIGENCJĄ

INTELIGENCJA to w skrócie umiejętność rozumienia i wykorzystywania posiadanej wiedzy. Osoby PRAWDZIWIE inteligentne potrafią na podstawie dotychczasowej wiedzy łączyć różne wątki i na podstawie tych połączeń dochodzić do zupełnie nowych rozwiązań. Osoby z tego powodu osoby inteligentne:

- odnajdują się w otaczającej ich rzeczywistości
- potrafią myśleć w sposób krytyczny, nieukierunkowany przez nikogo innego
- potrafią zrozumieć innego człowieka
- dobrze zarządzają swoim życiem
- zauważają mechanizmy działania społeczeństwa
- wykorzystują różne sytuacje na swoją korzyść

z kolei INCELIGENCJA to zjawisko w którym jakaś osoba ma obszerną wiedzę na każdą mało znaczącą dziedzinę życia. osoba INCELIGENTNA wie co to wormhole's, wie kiedy doszło do bitwy pod cedynią, wie co to generator cezowy, wie jak odróżnić BMP-1P od BMP-1PK, popołudniami studiuje #blackpill w życiu codziennym. Niefortunie pomimo obszernej wiedzy ogólnej:

- nie odnajduje się w prawdziwym świecie
- nie rozumie zachowań innych ludzi
- nie widzi szans i zagrożeń w swoim życiu
- nie jest w stanie podejmować działania
- "to by nic nie dało"

Na koniec jeszcze wspomnę że INCELigent często ma ma sie za #freethinker przez co zamiast zauważyć że to z nim może być problem to woli obwiniać innych, jak to by powiedział bonzo trzeba myśleć głową a nie dupą

#przegryw #blackpill #psychologia #freethinker #inteligencja #przemyslenia #nauka
iluvmypickle - często mówi się że lohy to c00rwy bo nie chcą dobrego INTELIGENTNEGO c...

źródło: comment_1673460581gR5NdkHAEaY1RZSx1JDNXL.jpg

Pobierz
  • 16
@iluvmypickle: fajnie, ale jest coś takiego jak choroby psychiczne, a ty zwalasz całość winy na przegrywów. ja dzięki lekom od psychiatry potrafie magicznie przejść z jednej kategorii do drugiej bo po prostu mój mózg zaczyna doświadczać takiego układu neuroprzekaźników z jakim normik bez traum i zaburzeń budzi się na co dzień. nie moja wina, że na co dzień mnie wykręca od niepokojów i lęków, a tylko gdy zarzuce lekarstwa to potrafię