Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 48
@zawa90: Protip: jeśli leży zestresowany i próbuje się chować, to zostawcie go w spokoju, nie wołajacie ani nie podchodźcie, bo jeszcze bardziej będzie się stresował. Pozwólcie mu się zaklimatyzować i czekajcie aż sam podejdzie. Możecie porozrzucać trochę smakołyków w jego okolicy, to go zachęci do zwiedzania.
@zawa90: polecam książkę "Sygnały uspokajające" jak to twój pierwszy pies to na prawdę warto poczytać o socjalizacji i poleconą książkę ( mniej niż 20zl). Możesz skorzystać z mądrego behawiorysty w przypadku problemów. No i najważniejsze jeżeli np. pies szczeka bo ktoś przechodzi obok drzwi czy puka to staraj się te niepokojące zachowania jak najszybciej wyeliminować bo po roku będziesz miał dosyć niepożądanych zachowań.
@zawa90: nie boisz się odpowiedzialności? Jestem na etapie szukania pieska, ale ostatnio uświadomiłam sobie, że będę za niego odpowiedzialna przez kolejne naście lat… i jakoś mnie to przybiło mimo, że myślę nad tą decyzją już ponad rok(,)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@daja: Ja się bałam całe życie (30+lat), aż wreszcie wzięłam pieska bez dłuższego zastanawiania się i nie żałuję :)
@zawa90 staraj się dużo czytać o psach i uczyć go dobrych zachowań od początku, zaoszczędzisz dużo stresu później. Dobre zachowania to czyszczenie łapek po spacerze zawsze, 15 sekund a w zimę ocali ci mieszkanie, spraw że uczenie się sztuczek to świetna zabawa, nie karz za byle co tylko ucz, że nagroda się bardziej opłaca niż kara. Bądź dla niego kompanem a nie surowym starym, to tyle ode mnie i Pepper ;)
Patatajec - @zawa90 staraj się dużo czytać o psach i uczyć go dobrych zachowań od poc...

źródło: comment_1673481592dajO338c3IwZhpZ6TpqeoP.jpg

Pobierz