Wpis z mikrobloga

Pytanie za sto punktów, jak się załapać do jakiejś wytwórni, żeby nie robić wszystkiego samemu. Czytałem że samo wysyłanie demek to już nie te czasy, że wytwórnia chce głównie gotowego produktu, za którym już stoi jakaś grupa odbiorców - dzięki czemu inwestycja nie jest objęta dużym ryzykiem. Czy to prawda?

#produkcjamuzyki #muzyka
  • 11
@Reiden: no pewnie. Prawdopodobnie da się w ten sposób wydać np. w jakiejś niszowej wytwórni z muzyką elektroniczną, tylko trzeba mieć gotowa muzykę. A żeby wydać w jakimś majorsie to trzeba mieć najpierw słuchaczy, wyświetlenia itp.
@Reiden: po tym pytaniu jestem w stanie stwierdzić że gówno z tego będzie, nie muszę słuchać twojej muzyki.
Niestety tak to jest, że bez kontaktów #!$%@? osiągniesz. Zajrzyj na DistroKid, tam za chyba $25 możesz stworzyć konto i opublikować albumy na spotify itp.
https://distrokid.com/
@Reiden: Oni ci mogą co najwyżej dać trochę kasy i zrobić pomo, ale większość firm wydawniczych nie inwestuje już totalnie w nowych artystów, to taka sama sytuacja jak na rynku gier. Lepiej klepać 30 płytę Maryli niż zrobić 1 płytę jakiegoś fajnego dja. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Opcją są dwie: samemu być sobie wydawcą tylko, że promocja wtedy jest masakrycznie trudna i nawet mają dobrą muzykę można
@I-____-I: ja już distrokida korzystam, sam zająłem się teledyskami (zatrudniłem kogoś kto nagrał, zrobił), promocją na YT, IG, TikTok - mam nawet całkiem spoko grupę odbiorców, ale to jest nadal kropla w morzu. Bez kontaktów i wsparcia z zewnątrz to tak jak napisałeś - gówno z tego będzie.
@I-____-I: Ty, ale umniejszaj opowi od razu, może jest młody, potrzebuje porady. Zresztą ja sam ostatnio na pewnym forum zadawałem podobne pytania żeby wypadać klimat i to w jakiej sytuacji się aktualnie znajdujemy. Po prostu. Miejmy dla siebie więcej serca, rzeczywistość jest wystarczająco trudna. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@RitmoXL: ja ogólnie śpiewam, komponuję sam - ludziom generalnie się to podoba, bo widzę że na IG czy TikToku jest to słuchalne i chcą więcej. To mnie cieszy, ale wiadomo - chciałbym iść dalej, stąd takie pytania - po prostu błądzę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Reiden: Polska jest MEGA TRUDNA dla muzyki xDDD ludzie tutaj nie kupują a teraz tym bardziej w dobie streamingu nie chcę płacić za muzykę - no może są ludziki takie co na audioriver albo opener jadą i są fanatykami, ale generalnie tutaj jest meeeega trudny rynek dla muzyków nie grających disco polo, hip hopolo albo innego gówna.

Szukają za granicą ( ͡° ͜ʖ ͡°)