Wpis z mikrobloga

#podatki #jdg #vat #faktura Cześć Mireczki, jak należy się zachować jeśli np. wystawiłęm i wysłałem facetowi fakture a on zwleka z zapłatą.. chodzi mi tu o to, że wszsytkie faktury któe wystawiłem daje księgowej na początku miesiąca i ona wylicza co i ile płacić. JEsli ktoś mie nie zapłącić za daną fakturę to też mam ją dawać do księgowania czy czekać aż zapłąci? No bo moze mnie olać i powie ze nie płąci i #!$%@? a jesli dam ta fakture do zaksiegowania już to muszę od niej odporowadzic i zapłąić podatek.. no to jak?
  • 6
@ZawzietyRobaczek nigdy nie zrozumiem dlaczego ludzie pytają o takie rzeczy na portalu ze śmiesznymi obrazkami zamiast zapytać tej księgowej albo dać jej tę fakturę z info "nie opłacona" i niech ona robi swoją robotę. Przecież płacisz jej i zna Twoja sytuację, a tutaj nikt nie wie nawet czy na vacie jesteś i jak się rozliczasz. Wtf
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ZawzietyRobaczek: płacisz normalnie zaliczke na podatek, ale jak ci nie zapłaci po jakimś tam czasie(ok 2-3 miesiące) to możesz wycofać ta fakturę (ulga za złe długito się chyba nazywa). Nie mam o tym pojęcia