Wpis z mikrobloga

Specyfikacja, jak by ktoś był zainteresowany:
Płyta główna: ASUS ROG STRIX Z790-F GAMING WIFI
Obudowa: ASUS TUF Gaming GT501 Gray/Black
Procesor: Intel Core i7-13700K
Chłodzenie procesora: AiO Alphacool Eisbaer 360 CPU
Dysk SSD: Samsung 980 M.2 PCIe NVMe
Pamięć RAM: G.SKILL Trident Z5 RGB DDR5 32GB 2x16GB 5600MHz
Zasilacz:Krux Generator 850W
Grafika: tu po wypłacie wjedzie coś w przyszłym miesiącu
  • Odpowiedz
@ValandilNW: na 90% padła w nim płyta główna, ale pewności co do reszty podzespołów to nie mam, trochę już starocie, procek i5-3570 3 generacji pod 1155 pamięci 12GB jeszcze DDR3, jedynie może zasilacz się do czegoś nada- corsair cx600. W lutym mogę mieć kartę radeon RX570 ITX 4G od sapphire
  • Odpowiedz
@ImbirowyCesarz: jak brać golda, to z odpowiednio długą gwarancją - 10 lat w tej klasie to standard. Krux to budżetówka. Do topowych podzespołów brałbym topowy zasilacz (Seasonic, bequiet, Corsair).
  • Odpowiedz
@ImbirowyCesarz: o stary popelnilem ten sam blad z Generatorem widze ze wszyscy go biora, oddalem w #!$%@? i wzialem bequiet straight powera 11, masz tam taki sprzet ze nie szedlbym na zyda z PSU ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@DurzyHarakter30: buda tez niezla, mocno zabudowany front, brak usb C przy takiej cenie.
@piczis: @gomjeden: a spuszczacie sie nad tymi zasilaczami, to chyba nie jest najtanszy zasilacz ala czarna lista z elektrody. a myslicie, ze te be quiet, korsarze i fractale, skad sie biora? tez je trzepia chinczycy u dostawcow typu seasonic, super flower, zaden z popularnych dostawcow ktorych ludzie kojarza na zachodzie nie ma swoich farbryk w przeciwienstwie
  • Odpowiedz
@ImbirowyCesarz: też niedawno mi laptok padł i musiałem złożyć PC i zastanawiałem się nad i9, ddr5, ale doszedłem do wniosku, że nie gram na tyle, by kupować te #!$%@? karty, a takiej mocy CPU i tak nie wykorzystam, więc poszedłem za głosem rozsądku i kupiłem ryzena APU (niestety na ddr4). Całość mnie wyszła mniej więcej tyle sami ile kosztowała i9, którą chciałem xD
  • Odpowiedz
nie może być chyba aż tak źle co?


@Siniel: nie wiem. To świeża marka, nieznana w cywilizowanym świecie. Może i jest to dobry wybór, ale szkoda ryzykować - zwłaszcza gdy różnica w cenie w stosunku do uznanego, sprawdzonego Seasonica, patrząc z perspektywy całego sprzętu, jest w zasadzie pomijalna. Może kiedyś goldy od Kruksa będą rekomendowane. Na razie nie warto ryzykować.
  • Odpowiedz