Wpis z mikrobloga

@UmazanyPieprzem: Jeszcze mogę zrozumieć żeby jako emeryt tam siedzieć z kasą gdzie wszyscy nad Tobą skaczą i Ci dogadzają to ok. Ale Marcin widać że klepie tam biede. To już lepiej w Polsce klepać biede na trochę wyższym poziomie mimo wszystko
@Xtreme2007: też mi się kambodża nie widzi. Nie zebym byl kucem ale czerwona khmerska bakteria zrobila ogromna krzywde temu narodowi pozbywajac sie inteligencji i klasy sredniej. Kraj jest strasznie zacofany i zebym mogl go lepiej zrozumiec musialbym sie khmerskiego nauczyc.
@Xtreme2007: Kambodża raczej poziomiem jest bliska Laosowi (lub odwrotnie) a w tym drugim bym mógł spokojnie mieszkać.

Nie każdy obcokrajowiec w tych państwach żyje w śmietniku i je gówno z kolendrą.
@Towarzysz_Sobaka to mógłby być też plus, bo ma się od razu przewagę nad khmerami. Nie dziwię się, że kińczycy się tam panoszą. Tam fajnie się może żyć jak się jest pełnym sił lub starym, ale z grubą kasą, żeby sobie kupić ewentualne leczenie.
pozbywajac sie inteligencji i klasy sredniej


@Towarzysz_Sobaka: pewnie dlatego Gapa jest tam Einsteinem (pomijając jego lenistwo) jeśli chodzi o wiedzę, a rodzinka ma odruch wymiotny słuchając czegokolwiek bardziej skomplikowanego niż "ryba jest smaczna". Ten kraj się pewnie nie podniesie jeszcze przez kolejne 100 lat, jak już wymrą wszystkie pokolenia czerwonych oraz ich dzieci, bo nawet pompując tam miliardy $ to jak wyrzucanie tych pieniędzy w błoto. Według mnie dopiero takie Dżunku
@Towarzysz_Sobaka Czerwoni Khmerzy nigdy nie urośliby w taką siłę gdyby nie Amerykanie, którzy na ogromną skalę bombardowali wschodnią część kraju podczas operacji Menu, Patio i Freedom Deal. Poza tym po wojnie Khmerzy zapożyczyli się u Amerykanów, a ci ostatni coraz mocniej domagają się zwrotu pożyczonych pieniędzy co jest dla wielu ludzi na świecie kuriozalne biorąc pod uwagę, że to sami Amerykanie zniszczyli Kambodżę (wg mnie można to porównać do pokojowej nagrody Nobla
@roo-bin: chodzi mi o to, że PolPot podczas swoich rządów zrobił ogromną czystke etnicząc wymierzaną głownie w klase średnią i iteligencje. Efekt mamy taki, że kraj się cywilizacyjnie jeszcze bardziej uwstecznił. Co jest przykre po prostu.