Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Dzień dobry.
Próbuje ponownie zainstalować Windowsa na dysku SSD. Poprzedni system się wysypał podczas oglądania youtube.
Przygotowałem pendrive z instalka #windows #win10. Podczas instalacji, na etapie wyboru lokalizacji instalacji sprawa się komplikuje. Nie mogę ani sformatować dysku, ani utworzyć partycji. Pojawią się błąd jak w załączniku.

Dysk ma około 14 miesięcy, SSD. Laptop della, intel i5, geforce 610m.
Wie ktoś jak to rozwiązać?
#pomocy #kiciochpyta #hardware #informatyka
czacha88 - Dzień dobry.
Próbuje ponownie zainstalować Windowsa na dysku SSD. Poprzedn...

źródło: comment_1673417596guvWkJU6JTzzrjy1neINjL.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
@czacha88: zapewne dysk uwalony. Poszukaj "hirens boot CD" to taki windows do odpalenia z pendrive. Przygotuj wcześniej jakaś appke do sprawdzania dysków (crystal disk info bodajże coś tam potrafił, ale chyba bez skanowania całej powierzchni, bardziej do benchmarków? Nie pamiętam już). Potem to odpal I sprawdź dysk.

No chyba że masz drugi komputer to będzie prościej z drugiego.
  • Odpowiedz
@czacha88: po zbootowaniu instalatora Windowsa (na tym ekranie gdzie możesz wybrać język) naciśnij kombinacje Shift + F10 - powinno wyskoczyć okno wiersza poleceń.

Klepnij tam:
diskpart
list disk
select disk NUMER-TWOJEGO-DYSKU (z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Xuzoun: 36TB tbw więc co się dziwisz że działa skoro producent deklaruje 300, tyle to ja robię w miesiąc czasami xD
Moim rekordem działających dysków jest OCZ agility 3 który ma tylko 60GB więc jakieś 75tbw a #!$%@?ł już ponad 200 i nadal chodzi z wywalonym tylko małym klastrem danych
  • Odpowiedz