Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Szwagier doi z pieniędzy moją babcie aż miło. Sprzedal jej dzisiaj 8 ton węgla (orzech) za 1,5 tys - tona, czyli za 8 ton to 12 tys PLN! Nie dość, że zarabia i tak niemało, bo 6 tys plus barbórki i inne 13 tki, to jeszcze doi starszych ludzi z kasy, gdyby sprzedał po tys za tone, to by nie zbiedniał, bo wtedy zarobiłby 8 tys PLN co i tak jest dużo, ale skosił na 12 klocków... Nawet mógłby po 800 zl sprzedać swój debutat, to by dostał 6400 PLN za 8 ton, ale nie trzeba być pazernym...

#wegiel #pgg #szwagier #babcia #oswiadczenie #pieniadze #oszukujo

---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #63bd74e4bab6bef5c090a3b3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Wesprzyj projekt
  • 33
OP: @BigSW: @czarny_power_ranger: Chłopy cena za tone dzisiaj na skupach czy innych magazynach to 3 tys PLN, ale i tak drogo sprzedal, bo raz, że chłop nie jest żadnym handlarzem, jest ratownikiem na kopalni, dostaje co miesiąc pensje i inne premie i deputat, to mało nie jest tym bardziej nie powinien kroić starszych ludzi na siano. 800-1000 to uczciwa cena i tak by zarobiłby, a handlarzem nie jest i
@AnonimoweMirkoWyznania: W jaki sposob wydywal babcie? Sprzedal jej ponizej ceny rynkowej, wiec babcia zarobila i on zarobil.
Co do podatku... Jesli jestes takim sluzbista, to o ile pamietam do 12k rocznie nie trzeba prowadzic dzialalnosci. A czesc wpada tutaj jako darowizna (ktorej tez de facto do okreslonych kwot nie trzeba zglaszac).
Po prostu piezcze CEibie, ze ktos umie wykorzystac sytuacje w ktorej sie znajduje i dziala.
OP: @TeflonDon: Już po ptakach, bo zapłacone, #!$%@?ć starszą odobe na 12 koła to trzeba być... Nie jest żadnym handlarzem żeby jakieś stawki rzucać, nie wystawia paragonu, ani faktury, wiec nie rzuca się takimi kosmicznymi cenami, bo to zwykła pazerność, tym bardziej że to już kwota, od ktorej trzeba odprowadzić podatek, a znak chłopa i wiem że tego nie zrobi
---

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
@AnonimoweMirkoWyznania: szwagier sprzedał po 1500 a mógł po 2000 więc jakby nie patrzeć dołożył 4000 nie swojej babci do opału na zimę więc ty jako wnuk też daj jej 4 i już wyjdzie 8 za opał a ilu ma jeszcze wnuków i czy każdy dorzucił?A nie czekaj ty chodzisz po emeryturę i babcia daje po 300 lub 500 ale jak usłyszałem o 12 klockach to ci się żal zrobiło więc oglos
OP: @Ksemidesdelos: Chłopie 12 tys w gotówce, a węgiel - surowiec opałowy, to dwie różne rzeczy. Nie jestem pazerny, dla mnie nie liczą się aż tak pieniądze, bo w jego sytuacji dostaje wypłate i reszte premii, więc bym i tak nie stracił gdybym oddał za darmo ten deputat, no ale trzeba być #!$%@? pazernym...
---

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: karmelkowa
PonadgabarytowaJulka: Nie na 12, tylko na 0, bo na tyle się umówili i tyle zapłaciła. Babcia i tak jest sporo na plus względem cen rynkowych. Komu innemu bez problemu by sprzedał jeszcze trochę drożej. No ale ciebie piecze, bo nie potrafisz nic poza decydowaniem o cudzym towarze i portfelu. Idź do biedaszybu i nakop babci węgla jak taki dobry wnuczek z ciebie, najlepiej za darmo.
---

Zaakceptował: karmelkowa
OP: @Cin9k90 No to, że jak się dajesz dymać bez wazeliny to Twój problem. Nie każdy lubi gejowskie gry wstępne, na rodzinie się nie zarabia typie. Nie jest żadnym handlarzem, nie odprowadza za to podatku, dostaje pensje, nie ogrzewa swojego domu węglem, a kopalnie deputat dają tylko tym górnikom, którzy ogrzewają dom węglem w innych przypadkach jak górnik mieszka w bloku, a ogrzewanie ma gazowe, albo w domu i ogrzewa gazem