Wpis z mikrobloga

Mam Renault Zoe 2019 rok, po podłączeniu do ładowania wyskakuje bład: "AC ładowanie niemożliwe". Ktoś ma pomysł co to może być za problem? W necie wyczytałem, że AC to prąd zmienny. Sprawdzałem inne ładowarki, ten sam błąd. Mam wizytę w salonie na 26 stycznia dopiero i 20% baterii...
#renault #mechanikasamochodowa
  • 18
  • Odpowiedz
@PiotrFr: Mam ładowarkę pod pracą i tam zawsze ładuje, kablem z ładowarki, są jeszcze trzy inne obok i ten sam błąd, myślisz że może chodzić o ładowarkę a nie o auto? Tylko dziwne, bo inne auta się ładowały i było okej...
  • Odpowiedz
@PiotrFr: Od paru dni jest problem i nie był już z pół miesiąca ładowany. Po prostu podłączyłem, go i wróciłem a tu nic się nie naładował i ten błąd wyświetla. Następnego dnia to samo było, podłączyłem i błąd wyskakuje.
  • Odpowiedz
@xandy90x: to odłącz akumulator 12v jak pisałem.
Jeśli to nie pomoże to z miłych rzeczy może aktualizacja oprogramowania (ale to tylko serwis).
Później już droższe sprawy
  • Odpowiedz
A nie możesz po prostu podjechać do serwisu?


@kont_u_r: A nie możesz po prostu przeczytać tego co napisał?

Mam wizytę w salonie na 26 stycznia dopiero i 20% baterii...
  • Odpowiedz
@xandy90x: Ma ten samochód opcje ładowania DC? Może znajdziesz ładowarkę która wspiera ten standard (zwykle płatne komercyjne ładowarki). Przy ładowaniu AC (przynajmniej w tesli) prąd idzie prosto ze słupa do pokładowej ładowarki a tam jest przekształcany na prąd DC. A szybkie ładowarki już w słupku prąd jest przekształcany na DC i idzie z pominięciem pokładowej ładowarki.

Ok. widzę że chyba zoe ma ładowanie DC: https://www.renaultgroup.com/en/news-on-air/news/all-there-is-to-know-about-charging-renault-zoe/
  • Odpowiedz