Wpis z mikrobloga

Pacjent Opel Corsa D, przy ruszaniu z jedynki delikatnie szarpie, wiem że to oznaka zużycia sprzęgła, przy innych biegach problem nie występuje, jak myślicie ile jeszcze mogę jeździć w takim stanie?

A drugie pytanie czy ktoś z was ostatnio wymieniał sprzęgło i może mi podać cene usługi? U mnie wołają co najmniej 1000zł za samą robocizne.

Co do samego sprzęgła czy warto inwestować w trupa o wartości 10-12tyś który służy głównie do jazdy w mieście na krótkie dystanse w sprzęgło Sachs czy Luk? Czy tańszy zamiennik też powinien dać rade?

#opel #corsa #mechanikasamochodowa #mechanika #samochody #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 7
@magiol: no skoro tak uważasz to ok. Czy 1000zl to duzo? Moim zdaniem tak, ale ceny robia sie chore, wiec mozna to uznać za normalna kwotę, też zależy jakie miasto xD Jak masz jakieś małe umiejętności manualne i cierpliwość No i miejsce to popatrz na yt czy czasem sam sobie nie poradzisz z wymianą, bo to nie jest w cale takie trudne.

Jak się nie ślizga to możesz jeszcze trochę pojeździć,
@Tigermass: nie jest trudne, ale jeżeli nie masz chociażby kanalu to troche problematyczne (nie mówię że się nie da) i może być bardziej kosztowne. Jak uziemisz auto i będzie trzeba lawetą zawieźć do mechanika ;p
@biskup2k wiesz ja nie planuje wsadzac totalnego noname'a z chin, myslalem by zamontować STATIMa który ma dobre opinie a cały zestaw kosztuje 399zł gdzie SACHS czy LUK 649zł