Wpis z mikrobloga

Kto tu zawinił?

Kierujący twierdzi, że skręcający a skręcający, że kierujący (_ )

#samochody #polskiedrogi

Waszym zdaniem

  • Skręcający w lewo 68.0% (865)
  • Kierujący z kamerą 32.0% (407)

Oddanych głosów: 1272

jmuhha - Kto tu zawinił?

Kierujący twierdzi, że skręcający a skręcający, że kieruj...
  • 146
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jmuhha:
Wyprzedzanie pojazdu lub uczestnika ruchu, który sygnalizuje zamiar skręcenia w lewo, może odbywać się tylko z jego prawej strony.

Art. 24. - [Wyprzedzanie] - Prawo o ruchu drogowym.
  • Odpowiedz
@jmuhha: wiele lat temu miałem identyczną sytuację, wyprzedzałem typa ktory w ostatniej chwili wrzucił kierunkowskaz i skręcił. Tyle tylko, że było za późno by uciec. Policja wskazała moją winę.
  • Odpowiedz
wymuszenie na pojeździe sygnalizującym


@Adicts: Oczywiście, Art. 24 Ustawy Prawo o ruchu drogowym.

weź ty oddaj prawo jazdy


I kto to mówi.

każda zmiana pasa ruchu - twoja wina !!!


Każda? Na drodze trzypasmowej kiedy oba pojazdy wjeżdżają na pas środkowy również?
  • Odpowiedz
@Yurakamisa: Tak w ogóle to on mógł mieć cały czas włączony kierunkowskaz, ale go nie widać przez przyczepkę. Każda przyczepka musi mieć kierunkowskaz a ta nie ma - i cyk, wina skręcającego
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@jmuhha: Wina skręcającego w lewo jest dosyć oczywistą bo nie ma tam skrzyżowania, więc wyprzedzający nie złamał żadnego przepisu. Gdyby sytuacja miała miejsce na skrzyżowaniu to by było odwrotnie (chociaż i w takim przypadku zapadały różne wyroki /sprawdzić czy nie jechał poseł/)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jmuhha: ojciec miał kiedyś rozprawę o to, pracownicy jego jechali i skręcali w lewo, było nawet skrzyżowanie z podwójną. Typ wjechał im w bok, przegrał


@Strzelec_wyborowej: Na skrzyżowaniu to jest zupełnie inna sytuacja bo nie można wyprzedzać na skrzyżowaniu. Tu żadnego skrzyżowania nie było.
  • Odpowiedz
Wina skręcającego w lewo jest dosyć oczywistą bo nie ma tam skrzyżowania, więc wyprzedzający nie złamał żadnego przepisu.


@CheSlaw: A co z Art. 24 Ustawy Prawo o ruchu drogowym? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@BigKokonat: Kierunek już miga w 0:03. Jak dla mni wina tego co wyprzedza.


@Yurakamisa: Czyli według ciebie włączony kierunkowskaz w jakiś magiczny sposób znosi konieczność przestrzegania innych przepisów drogowych?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jmuhha: wiele lat temu miałem identyczną sytuację, wyprzedzałem typa ktory w ostatniej chwili wrzucił kierunkowskaz i skręcił. Tyle tylko, że było za późno by uciec. Policja wskazała moją winę.


@Uli_Kunkel: Czy zdarzenie miało miejsce na skrzyżowaniu?
  • Odpowiedz
Czyli według ciebie włączony kierunkowskaz w jakiś magiczny sposób znosi konieczność przestrzegania innych przepisów drogowych?


@CheSlaw: Mówisz o tym że nie wyprzedza się lewą skręcającego pojazdu? xd
  • Odpowiedz
  • 5
Kierunek już miga w 0:03. Jak dla mni wina tego co wyprzedza.

@Yurakamisa kierunek może mu migać do woli. Włączony kierunkowskaz nie daje pierwszeństwa przejazdu. Winę ponosi tylko i wyłącznie skręcający, bo nie upewnił się, że może wykonać manewr skrętu i nie przepuścił prawidłowo jadącego pojazdu. Skręcający zawsze musi się upewnić, czy może wykonać manewr skrętu.
  • Odpowiedz