Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@tylkoponsfw: jak chcesz zapłacić popieedolone ceny za wynajem pokoju na zadupiu a później dojeżdżać tam Uberem, bo komunikacja miejska jest z p---y to wybierz Wrocław ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tylkoponsfw: (moja bardzo nieobiektywna ocena, z którą pewnie zaraz ktoś się nie zgodzi, bazuje wyłącznie na doświadczeniach jednostkowych) Poznań jest miastem jakbym bardziej uporządkowanym pod względem ludzi i uczelni. Widać to nawet po stronach internetowych. Ludzie są sztywni jakby mieli kija w dópie. We Wrocławiu natomiast wszystko jest na luzie i ogólny bałagan. Tramwaje wypadają od lat z szyn, ale jest chociaż wesoło. Na uczelniach infrastruktura rodem ze star treka
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tylkoponsfw: poza tym Wrocław jest większym miastem i w mojej nieobiektywnej ocenie bardziej rozwojowym niż Poznań - warto mieć to z tyłu głowy, bo może jednak zostaniesz tam na stałe. Z Wrocka bliżej też w góry, jeżeli lubisz.
  • Odpowiedz
@truchuo: W sumie to nie wiem czy zostanę tam na stałe tak w przyszłość to aż nie wybiegam, jedynie to te studia dzienne jakieś zrobić.

Generalnie to akademiki w każdym mieście są takie same czy czymś się różnią? Bo ja pochodzę z biednej rodziny, więc o żadnym wynajmowaniu pokoju albo mieszkania nie ma co myśleć.
  • Odpowiedz
@tylkoponsfw to dużo zależy od uczelni. Byłem w akademiku UAM z czasów PRL w Poznaniu i z podobnych lat, ale PWr. Ten pierwszy był wyremontowany i nawet jako tako zadbany, a w tym drugim spałem na wypierdzianym do granic możliwości materacu z kiblami pamiętającymi Gierka. Jednak to z Wrocławiem mam dużo lepsze wspomnienia ( ͡º ͜ʖ͡º) Ludzie mega otwarci na nowe kontakty, podczas gdy w Poznaniu
  • Odpowiedz
@tylkoponsfw jak będzie jakiś cieplejszy dzień, to może sobie zrób jakąś wycieczkę do obu z tych miast? Pospaceruj po kampusach uczelni, które Cię interesują. Zajrzyj na rynki obu miast i zobacz, gdzie się lepiej czujesz ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz