Wpis z mikrobloga

@WujaChoNoTu: ale czemu uwazasz ze polonia jest nielubiana?

po prostu polonia ludziom zwisa, ale jak trzeba by wybrać warszawski klub to wiekszosc wybierze polonie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a legia ma kibicow bo miala sukcesy a kibice lubia sukcesy
@camelinthejungle:

https://gol24.pl/legie-warszawa-wspiera-6-milionow-polakow-jest-najcieplej-postrzeganym-klubem-w-polsce-wynika-z-badania/ar/13890821

Według opracowania Legię wspiera w Polsce 6 mln osób. Tylko 38 procent stanowią jednak mieszkańcy z województwa mazowieckiego. 8 procent reprezentuje województwo lubelskie, 7 procent podkarpackie, 6 dolnośląskie, a 5 procent śląskie. Najmniej sympatyków zamieszkuje lubuskie, świętokrzyskie i opolskie (po 2 procent).

W badaniu zapytano kibiców z wszystkich województw o to której drużynie kibicują. Legia wyraźnie wygrała z Lechem Poznań na Mazowszu (33 procent do 6) i Lubelskiem (24
Pobierz tyrytyty - @camelinthejungle:

https://gol24.pl/legie-warszawa-wspiera-6-milionow-p...
źródło: comment_1673268766l8B6NDGGHoJpVgQAaOw3at.jpg
W badaniu zapytano kibiców z wszystkich województw o to której drużynie kibicują.


@tyrytyty: Już widzę tą selekcję. Pewnie pytali pierwsze z brzegu Grażyny idące na bazar czy innych dziadków czekających na autobus. Zresztą firma robiąca to badanie jest z Warszawy - nie chce mi się szperać, ale pewnie zaraz się okaże że jej prezesik chodzi na mecze Legii.
@WujaChoNoTu:
W rejonach gdzie zupełnie nie ma innych istotnych klubów naturalne jest, że jest relatywnie sporo ludzi, co popierają jeden z największych klubów. Bo mimo wszystko większość to casuale, co chcą się cieszyć z wygranej, niż pasjonaci jeżdżacy za swoją drużyną co balansuje między 3 a 4 poziomem

@tyrytyty: W sumie w tej mapie dziwi mnie głównie Dolny Śląsk. Ma dwie drużyny co od dekad w Ekstraklasie (z małymi przerwami),
dlaczego Polonia Warszawa jest w Polsce tak nielubiana a Legia ma tyłu kibiców?


@WujaChoNoTu: Przecież jest dokładnie odwrotnie xd Gdzie nie spojrzysz to masz komentarze, że to Polonia jest jedynym warszawskim klubem, a Legii praktycznie wszyscy poza jakimiś Sosnowcami, Elblągami i mazowieckim nikt nie lubi.
Inaczej jest już w samej Warszawie, a to dlatego że:
1. Za komuny Polonia była antykomunistycznym klubem, Legia sympatyzowała z komunistami, stąd też była bogatsza i
Jeszcze co do mojego przydługiego komentarza to zapomniałem o punkcie 6:
Mamy problem ze stadionem, który nie za bardzo zachęca do przyjścia na nasz mecz. Niestety miasto nie chce z nami współpracować, a wręcz rzuca nam kłody pod nogi z dwóch przyczyn:
-Stadion jest w bardzo atrakcyjnym miejscu, bo blisko Nowego Miasta. W związku z tym ratusz chce na nim jak najmocniej trzymać łapę (przez kilka lat musieliśmy się #!$%@?ć z hrabiną,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@miki4ever: a gdzie ja tak napisałem? Można sobie kibicować każdemu od Lecha Poznań po szombierki Bytom, tylko dziwi mnie dlaczego ludzie kibicują klubowi który był klubem dogadującym się z komuchami i który w tych czasach po prostu kradł zawodników z innych klubów (np. Kaźmierz Deyna)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KebabZostrymSosem: nie mówię że reszta nie ma komunistycznej przeszłości bo mało było klubów które nie #!$%@?ło się z władzą PRL ale Legia jest największym przykładem jak zbudować klub przez współpracę z przestępcami jakimi była władza ludowa
@WujaChoNoTu: nie jest najlepszym, zobacz sobie, jaki klub za komuny zdobywał najwięcej mistrzostw i jak one były finansowane. Powołania do wojska to patologia, ale imho przepalanie grubych pieniędzy ze sprzedaży węgla to jeszcze większa skala "współpracy" z przestępcami + jeszcze mi wytłumacz, jak te kluby miały się "nie #!$%@?ć" skoro od samego założenia, jeszcze przed wojną były powiązane lub bezpośrednio należały do instytucji państwowych, czyli wojska, górnictwa, Lech od lat 30