Wpis z mikrobloga

Jakie gry mają raytracing, w których rt naprawdę robi to robotę? Sam osobiście mam mieszane odczucia co do RT, jestem fanem cyferek i im więcej (FPSów) tym lepiej, a RT zabija wydajność. Już chyba wole "oszukiwane" efekty świetlne w grach, które nie zarzynają kompa. Niby 3070 miała to być karta już do 1440p, a ja w Fullhd w wiedźminie, cyberpunku czy portalu RTX czuje, że braknie mocy do grania z RT. Chyba ten RayTracing za wcześnie powstał patrząc na możliwości kart.
#pcmasterrace #kartygraficzne
Pobierz Huntley - Jakie gry mają raytracing, w których rt naprawdę robi to robotę? Sam osobiś...
źródło: comment_1673257425CiQdgLCTfELiH4TkH7UMAd.jpg
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Huntley: trzeba na czymś golić frajerów i mieć co rozdmuchać marketingowo, bez tego ludzie by nadal siedzieli na kartach sprzed 5 lat bo wydajność ok. Ot taki mamy "progres". Ja mam RT w dupie bo nie wydam 6k na kartę by grać na full z RT a to nawet za mało. Nie #!$%@?ło mnie jeszcze
uż chyba wole "oszukiwane" efekty świetlne w grach, które nie zarzynają kompa.


@Huntley: Ostatnio gram w GoW, i to dla mnie świetny przykład gry co nie ma żadnego ray tracingu, a i tak wygląda prześwietnie. Styl graficzny momentami powoduje, że zbieram szczękę z podłogi. To jest chyba jednak ważniejsze jak twórcy są w stanie użyć technologii, a nie ona sama w sobie.
@Huntley: ostatnio rzucilem okiem na wideo z Calisto Protocol, gosc gral w 4K na RTX 4090, kurnia w niektorych momentach niewazne czy z RT czy bez bylo widac takie zacinki ze ja pierdykam :( moze to przez nagrywanie wideo ale slabo to wygladalo. Dlatego zawsze sprawdzam jak dziala z i bez, jesli framerate jest nieakceptowalny to olewam ;)
@Huntley: ja używam RT na 3090 i ta karta to jest takie minimum do tego (ogólnie minimum to 3080 Ti/90/90 Ti), niżej nie ma co patrzeć chyba że w 1080p.
A RT to jest faktycznie dodatek, na zasadzie jak go włączysz i grasz to możesz nie zauważyć że coś się zmieniło. Jak ktoś ci powie gdzie patrzeć i na co zwrócić uwagę to wtedy zobaczysz. No albo jak sobie pójdziesz do
@Huntley: Ja to może jestem jakiś dziwny, ale większą różnicę (w grafice, nie wydajności, bo akurat redzi są znani z partolenia gier pod tym względem) widzę z RT w Control czy Life is Strange True Colors niż Cyberbugu czy Wiedźminie. A Metro Exodus już zwykłe jest przepiękne i choć grałem obie wersje to fakt, Enhanced jest trochę ładniejsze, ale nie potrafię powiedzieć "co konkretnie jest w nim ładniejsze". P.S. mam kartę
@ZlodziejBilonownic: Control został stworzony od podstaw, żeby wykorzystywać odbicia RT możesz co prawda używać też SSR, ale te nie jest tak dokładne, jak RT. Metro Exodus Enhanced Edition zostało przebudowane względem wersji oryginalnej, żeby jak najlepiej wspierać oświetlenie RT, przez co te jest bardzo naturalne i realistyczne. Jednocześnie jednak oświetlenie RT koliduje nieco z art style gry czasami plus EE ma jakiś filtr rozjaśniający który sprawia że ciemne miejsca są szare