Wpis z mikrobloga

Mój ojciec ma brata bliźniaka który wygląda identycznie jak on. Założył mi rozprawę w sądzie o ustanie obowiązku alimentacyjnego. Ojciec nigdy nie był wygadany, na rozprawie prawdopodobnie był jego brat bliźniak, który jest bardziej wygadany. Swojego ojca ostatnio widziałem 10 lat temu. Co mogę zrobić, aby sąd sprawdził czy rzeczywiście to ojciec, a nie jego brat bliźniak? Kolejna rozprawa odbędzie się w sądzie okręgowym, bo złożyłem odwołanie.
#sad #prawo #alimenty #poradyprawne #przepisy #blizniak
  • 11
@Patryk4: hm, no kazus całkiem oryginalny, ja bym na rozprawie zawnioskowal o zweryfikowanie tozsamosci. chociaz nie ukrywam, nie mam pojecia jak sąd do tego podejdzie i w jaki sposób miałby to faktycznie sprawdzić. przy identycznym wyglądzie po prostu pokaze dowód tego drugiego no i w teorii wszystko bedzie sie zgadzac ( )

a nawet jeśli nie, to prawdopodobnie wystarczy uzupełnienie umocowania w terminie zakreślonym przez sąd.
@Patryk4: Spotkaj się z ojcem, zamień z nim kilka słów, dobrze mu się przyjrzyj, nagraj jak da radę chociaż audio. Udaj się do sądu z wnioskiem o wgląd do nagrania z rozprawy. Jak się okaże, że to jego brat, to dalej tak jak Adams powyżej napisał - zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa i wniosek o zawieszenie postępowania sądowego:
http://www.serwisprawa.pl/artykuly,111,14631,udostepnianie-nagrania-z-przebiegu-rozprawy-cywilnej-pelnomocnikom-i-stronom