Wpis z mikrobloga

Chcę wymienić amortyzator w swoim trekkingu. Jest cieżki i w sumie więcej przeszkadza niż pomaga.

Dlatego chcę go zmienić na sztywny widelec.
Mam SR SUNTOUR NEX (pic rel)
Axle to crown tego nexa to 472mm - pewnie jakieś ugięcie na dzień dobry.

Wiem, że będzie cieżko znaleźć coś w tym rozmiarze, dlatego pewnie w gre wejdą podkładki. Jednak nie widzę przeszkód, żeby geometria z przodu trochę poszła w dół, najwyżej wyreguluje mostkiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wymagania : pod tarczowe
Nigdy nie wymieniałem, więc dwa pytania:

1.Czy ktoś robił taką podmiankę i może polecić jakiś sztywny widelec. Serio to nie musi (albo nawet i nie może być jakaś kosa) max 400zł
2.Znalazłem widelec z AC 450mm jednak na koło 29" a ja mam 28" - jak bardzo źle będzie to wyglądać? XD (Accent 29" MTB ALU")

#rower #rowery
Pobierz vealen0 - Chcę wymienić amortyzator w swoim trekkingu. Jest cieżki i w sumie więcej p...
źródło: comment_1673212442GPaD0kmJ54nosnhsKYK539.jpg
  • 15
@HowDidWeGetSoDark: jeździłem jeszcze jak.
Plus jeździłem na większości popularniejszych rodzajów rowerów (cross, trekking, fulle, hardtaile, szosy) a kończąc na amerykańskim cruiserze.

Wiadomo, że sztywny widelec to nie same zalety, tak samo jak amortyzator to nie są same zalety. Jednak gdy ten amortyzator to sprężynowy paździerz montowany do wszystkiego co się da i już nie spełnia swojej roli, a waży 2kg to serio więcej dobrego zrobi sztywniak. Jakbym jeszcze #!$%@?ł jakiegoś cr-mo
@vealen0: to jest nieodczuwalne w zwyklym użytku i dla zwykłego zjadacza chleba tylko w rowerach szosowych do ścigania bym się nad materiałem zastanawiał. Jeśli coś będzie sztywne to nie będzie pracować. Znowu liczyć na prace widelca to liczyć się z tym, że będzie po prostu gumowaty.
@vealen0: jak komuś nie zależy na zawodach rowerowych to jakiekolwiek patrzenie na wagę nie ma sensu, a znacznie większą robotę robi zrzucenie oponki poświątecznej w ramach redukcji wagi aniżeli szukanie oszczędności na wadze roweru.

jak ktoś jest klocem, to amor znacznie podnosi komfort i bezpieczeństwo jazdy, ale niech już to będzie przynajmniej model przyzwoity (powietrzny, z główką zwężaną, optymalnie na sztywnej osi)
@vealen0: Mam rower z amorem 63mm, dzisiaj oddałem go do serwisu na wymianę na sztywny widelec accent 29. Zastanawiałem się nad mosso m5l, ale po "pomiarach" wyszło mi, że odblokowany amortyzator jest ugięty w moim wypadku o ok. 20mm podczas jazdy - dlatego uznałem, że drastycznie nie zmieni mi geometrii widelec o długości 450mm. Poza tym cena w Polsce - accent ok. 300zł, a mosso ok. 470zł na allegro.

Co do
jak komuś nie zależy na zawodach rowerowych to jakiekolwiek patrzenie na wagę nie ma sensu, a znacznie większą >robotę robi zrzucenie oponki poświątecznej w ramach redukcji wagi aniżeli szukanie oszczędności na wadze roweru.


jak ktoś jest klocem, to amor znacznie podnosi komfort i bezpieczeństwo jazdy, ale niech już to będzie przynajmniej >model przyzwoity (powietrzny, z główką zwężaną, optymalnie na sztywnej osi)

@lktr1: ale co to jest
o co chodzi z tym