Wpis z mikrobloga

Mirki z #lodz, przymierzam się do zakupu mieszkania i do tej pory brałem pod uwagę tylko okolice księżego młyna - Tylna/Tymienieckiego, bo fajnie mi się tam mieszkało przez jakiś czas. Nie jestem z łodzi i nie znam jej tak dobrze, ale ostatnio odwiedziłem Olechów i jestem pozytywnie zaskoczony. Jest cicho, sporo terenów zielonych, sklepy, siłownie, blisko do autostrady. Nowe mieszkania wydaja się sensownie rozplanowane a poszukuję czegoś w przedziale 65-75m². Razem z narzeczoną pracujemy zdalnie a przy najbliższej zmianie pracy będziemy raczej celować w warszawe.

Czy warto się zastanawiać nad zakupem mieszkania w tamtej okolicy zamiast w centrum?
A może polecicie jakieś inne osiedla które można wziąć pod uwagę?

#mieszkanie #kupnomieszkania #nieruchomosci
  • 20
@falrond Co kto lubi. Wprowadzilismy się na Widzew Wschód i to dla mnie juz jest trochę za daleko do centrum a Olechów to jeszcze 4-5km dalej.

Z Olechowa wyprawa do centrum to już porządna wyprawa. W ostatnich latach powstało tak sporo usług, są markety, knajpy itp ale nadal nie jest to poziom jak nawet na osiedlach prlowskich. No ale każdy ma inne potrzeby też
@falrond: Olechów jest ok jak nie planujesz codziennie jeździć do centrum, to spokojne osiedle i wszystko masz na miejscu, a trasa do centrum to ok 30 min tramwajem.
no i w okolicy Tylna/Tymienieckiego będziesz musiał zapłacić z 10k za m2 a na olechowie znacznie taniej.
@falrond: nie lepiej od razu Warszawę? skoro miejsce pracy nie jest ważne to przedmieścia Warszawy też się sprawdzą, tam też są spokojne i ciche okolice. A stolica tańsza to już nie będzie, Łódź stanęła z cenami mieszkań na razie.
Olechów to ogólnie zadupie, jeszcze paręnaście lat temu to była tragedia, teraz jak zrobili tramwaj, autostradę, sklepy i fabryki to niby miasto, tyle że do centrum godzinka jazdy.
Julianów rozważałeś? Brus/Cyganka/okolice lotniska
@falrond też jestem na tym etapie co Ty, czyli szukam mieszkania. Widzew i Olechów jest spoko, bo tak jak mówisz, dużo zieleni, przestrzeni. Osobiście nie wyobrażam sobie po 3 latach na Widzewie Wschód mieszkać w centrum. No jedyny minus, to dojazdy - niestety, ale Piłsudskiego w godzinach pracy często po prostu stoi. Przed Niciarniana, przed Rydza Śmigłego...

Ja osobiście rozważam inwestycje Srebrzyńska - Teofilów (pomimo wielu negatywnych opinii) mnie przyciąga. Dużo miejsc
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@falrond: mieszkam od urodzenia na Janowie, więc wypowiem się trochę.
Plusy:
Cisza, dużo terenów zielonych(jeszcze), blisko dworzec lodz widzew, dwie szkoły podstawowe, bardzo fajna bibliotek na ketlinga. Dwa orliki, siłownia plenerowa, boisko do tenisa. Dwie biedronka, lidl oraz netto w okolicy. Do tego, Selgros z Obi też dość blisko. Aa I powstaje solidna straż pożarna na początku osiedla.
Minusy
Brak pubu, zero. Nie masz miejsca gdzie usiąść i napić się piwka
@dezerter10: mieszkałem i pracowałem 5 lat w Łodzi, w 2020 przeniosłem się do Poznania, ale nie mogłem znaleźć tam miejsca dla siebie. Miałem wrażenie ze wszyscy deweloperzy chcą mi wcisnąć niesamowite gówno za olbrzymie pieniądze i chyba tym zraziłem się najbardziej( ͡° ʖ̯ ͡°). W łodzi mam dobrych znajomych oraz o wiele lepszy dojazd do rodziny(kujawsko-pomorskie, 1h autostradą vs 2,5h wioskami z Poznania). Warszawy nie rozważałem właśnie
@czlapka:

Z Olechowa wyprawa do centrum to już porządna wyprawa.


@murinius:

Olechów jest ok jak nie planujesz codziennie jeździć do centrum, (...) a trasa do centrum to ok 30 min tramwajem.


OT: jak czytam takie rzeczy, to mnie zawiść zżera. Przegrywam życie siedząc w mieście zbyt dużym i zbyt zatłoczonym.

@falrond:

Zastanów się nad tą Warszawą, z miasta, w którym pół godziny od centrum jest zadupie, chcesz się przenosić
@falrond: Mam znajomych, którzy bardzo cenią sobie Olechów/Janów. Jak ktoś mieszka blisko tramwaju to tez nie narzeka na dojazd. To fakty, a nie moja opinia. Moja opinia jest taka, ze na oko fajnie tam. Ale ja jako człowiek Śródmieścia, który z buta chodzi do pracy, na Piotrkowska itp nie wyobrażam sobie tam mieszkać czy na innych peryferiach Łodzi. No ale, jak już pisano, to zależy od potrzeb.
@falrond: Olechow za daleko, to praktycznie już nie łódź ino lasy, jeśli łódź to widzew - blisko do autostrady, do centrum niedaleko, pod nosem dworzec widzew i wszystkie sklepy.

a tym pie*doleniem że "łódź nie rób sobie tego" sie nie przejmuj :) najwięcej do powiedzenia mają wykopki, które z łodzią mają wspólnego tyle co z sexem - widzieli w necie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@falrond: Jakbym miał wybierać osiedle-sypialnie to zdecydowanie Widzew < Retkinia. Poziom usług, marketów etc. pewnie podobny, ale z Retkini masz zaraz obok Park na Zdrowiu, Uroczysko Lublinek, Fale i Zoo. Do Manu też bliżej. Dodatkowo z Retkini od niedawna masz dobry wylot z Łodzi S14.
Ja oddałabym wszystko, żeby mieszkać w Ilumino


@sonklabart: Ładnie to wygląda, ale bałbym się mieszkać tak blisko centrum z oknami w stronę Piłsudskiego i W-Z gdzie samochody i tramwaje będą prawie całą dobę napie*dalać że w lato z otwartym oknem nie da się spać.