Wpis z mikrobloga

@Eliasz5000: a tak nie da się porównać, bo może ktoś ma gorsze predyspozycje fizyczne, inną respondywność na trening. BO nie chce nie daj boże nikomu ujmować; ale nie można powiedzieć, ze tam 185cm+ / 80 kg to duża masa u naturala :P nie popadajmy w skarjność, że wiecej się nie da
  • Odpowiedz
@Kasahara: Jeśli to ty byłeś tym grubasem ze zdjęcia to uważam że przy takiej genetyce trzymając dietę i trening łatwiej jest zrobić formę niż komuś co wygląda jak patyk i też trzyma dietę i trening. Ektomorfikowi zajebiście trudno nabić mięso nawet pomimo dopięcia wszystkiego.
  • Odpowiedz
@Lorenzo_Sicario: no ale przecież ja zredukowałem do 69 kg i byłem ekto. Jaka genetyka? Dodatkowo ja 98 % życia miałem okoł 62 kg i mam nadgarstek 14.5 cm. Ekto/Mezo/Endo to głupota ale jakbyś chciał mnie zakwalifikować genetycznie to byłbym skrajnym ekto + predyspozycja do sportów wytrzymałościowych o wiele większa. Ja przytyłem 50 kg, w 1,5 roku na studiach dopiero; tak całe życie patyczak
  • Odpowiedz
@Lorenzo_Sicario: nie ma czegoś takiego jak ektomorfik, czy endomorfk w kontekście predyspozycji do budowy sylwetki. To może być co najwyżej wizualne określenie czyjejś aktualnej sylwetki. Na rzeczone predyspozycje ma wpływ mnóstwo zmiennych genetycznych i środowiskowych
  • Odpowiedz
@Saprofit: To dlaczego jeden pomimo dodatniego bilansu kalorycznego tyje 1kg na miesiąc a drugi 3 kg przez same święta. Do tego dochodzi kościec gdzie po samych nadgarstkach czy dłoniach widać ogromne różnice. Widać też jak mięśnie reagują na bodźce treningowe gdzie jeden pobiega i mu nogi spuchną + 5cm do obwodu w miesiąc a inny katuje przysiady i wykroki i progres jest minimalny.

@Kasahara: Jak przytyłeś 50 kg, tak sam
  • Odpowiedz
@Lorenzo_Sicario:

Przestałem się ruszać. 2 kierunki studiów + 2 etaty + własna firma + zakładanie rodziny na raz; pracowałem 16-18 h dziennie nie wstając z fotela.

@Lorenzo_Sicario:

To dlaczego jeden pomimo dodatniego bilansu kalorycznego tyje 1kg na miesiąc a drugi 3 kg przez same święta


To są predyspozycje respondywności; które nie maja nic wspólnego z w/w podziałem. Jak popatrzysz na zdjęcia Mr O zawodników z młodości to większość by podeszła
Kasahara - @LorenzoSicario: 

Przestałem się ruszać. 2 kierunki studiów + 2 etaty +...

źródło: comment_1673191188Tz6RKXwTKFts1SdK5ZWulV.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@Kasahara: ale nie wszystkim ćwiczącym chodzi o progres sylwetkowy. To w sumie jest rak branży fitness wśród mężczyzn. Wszystko, dosłownie wszystko od marketingu po trenererów jest nastawione w branży na to, że klient "chce" być wielki jak #!$%@? i chce dążyć do bycia co raz większym xd
  • Odpowiedz
@zdrajczyciel docięty. Dodatkowo odpowiednie oświetlenie i nawet jakoś się prezentuje. Ale 80kg przy 186 mówi samo za siebie, musi być w ch*j płaski i suchy. Ale przynajmniej widać, że w 100% natural.
  • Odpowiedz
@JokerBonifacy: no oczywiscie, ale tu masz przedstawiciela stricte się tym zajmującego wiec sądzony jest taką kategorią. Nie zajmuję on ani sprawnością ani siłą a kulturystyką ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Lorenzo_Sicario: I dowody anegdotyczne. Super. 3 kg przez 3 dni świąt to wygenerowany surplus 21k kcal. 7000 kcal nadwyzki dziennie. Bez ruszania się dodatkowo dla faceta ok 100 kg to 10000 kcal dziennie. Co za brednie xD Wiesz co to woda i glikogen i tresc zoladkowa?
  • Odpowiedz
@Lorenzo_Sicario: jak jeden zjada ponad 2k kcal zapotrzebowania dziennie, a drugi tylko 500 kcal, to wiadomo, że utyje ten co bardziej się obżera, a na bajeczki typu "jem mało/dużo i nie chudnę/tyję" bierz bardzo dużą poprawkę. Kolejna kwestia, to spontaniczna aktywność, jaką dana osoba wykonuje w ciągu dnia - jeden siedzi na kanapie i pójście do żabki jest dla niego wyprawą niczym w Himalaje, a drugi nie usiedzi na dupie i
  • Odpowiedz
@Saprofit: @Qbakoz: @Kasahara:
Zgadza się polegam głównie ma dowodach anegtotycznych bo widziałem z bliska dietę i treningi osób z którymi dużo przebywałem lub mieszkałem o widziałem po nich jak przy takim samym wysiłku mieli skrajnie różne efekty.
Chociaż znam kolegę który miał sylwetkę podobną do mnie czyli według nieistniejącego przez was podziału ekto i około 30tki zamienił się w misia po cyklu testosteronem.
Ja sam całe życie zmagam się
  • Odpowiedz