Wpis z mikrobloga

@kinson: jestem programistą, dodatkowo prowadzę zajęcia dla młodzieży. Często pytają mnie, ile zarabiam. Gdy tłumaczę im czym jest brutto vs netto i że z tych dwóch wartości wychodzi u mnie prawie 6k różnicy, to zawsze cała grupa robi się zauważalnie smutna, że ten system tak działa xd
  • Odpowiedz
@Alky: Oczywiście że tak, ale nie całą różnicę. U nas każdy wyższy stopniem wie jaki jest budżet, jakie wydatki itd. Jakby różnica była absurdalna na korzyść firmy, to byśmy robili burdy.
  • Odpowiedz
@Alky: no na pewno xd
A wystarczyłoby system tak przemodelować ze każdy dostaje wszystko na rękę i się sam rozlicza, ale wtedy by na widłach dawno wyniesiono władze
  • Odpowiedz
@Alky:

zagarniali by po prostu więcej dla siebie ( )


Przez co tworzyli by więcej miejsc pracy i mogli tworzyć więcej firm i gałęzi przemysłu w swojej dziedzinie. A nie czekaj, dla komunistów jak ty przedsiębiorca = złodziej xD
  • Odpowiedz
@Alky: wg kogo xD weź doczytaj, przyczyna kryzysu było rozdawanie ludziom pieniędzy za free - czyli to co mamy teraz. Nie ma to nic wspólnego z przedsiębiorczością a tym bardziej z kosztami prowadzenia działalności i okradania tychże przedsiębiorców
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Alky: @pieczony_szczur_z_ogniska: nie, a przynajmniej nie wszyscy. Są branże (głównie praca fizyczna), w których ciągle brakuje pracowników, bo jak mają robić za półdarmo, to sobie jadą za granicę. Jednocześnie więcej nie można im dać, a przynajmniej nie na umowie, bo wtedy trzeba by było podnieść cenę, a tego zrobić nie można, bo konkurencja zatrudnia bez umowy i ma mniejsze koszty.
  • Odpowiedz
@skullc64: smutna, bo dzieciaki nie były świadome, że różnica pomiędzy tymi kwotami jest aż tak duża i że np. średnia krajowa też nie jest kwotą, jaką "średni" Polak dostaje na konto, tylko kwotą brutto, przy której netto jest sporo mniejsze.
  • Odpowiedz