Wpis z mikrobloga

@DyrmaZdzislaw: Nie neguję twoich dyplomów i doświadczenia, tylko konfrontuję twój komentarz z wypowiedziami lekarzy specjalistów. Myślę, że skoro jesteś ekspertem to możesz podać konkretne przykłady czemu się z nimi nie zgadzasz. Z doświadczenia i otoczenia wiem, że osoby stosujące standardowe metody odchudzania (dieta+ruch) o BMI 35+, praktycznie w każdym przypadku wracają do swojej wagi początkowej, a nawet ją przebijają dlatego tłumaczenie tych lekarzy wydaje mi się wiarygodne i prawdopodobne.
  • Odpowiedz
@gruli: napisalem swoje bez podlinkowania badan nie mamy o czym rozmawiac a ze ja mam zajecie inne i lepsze i bardziej lukratywne dzisiaj pozostawiam sprawdzanie tej kwesti tobie wnioski wyciagnij jakie chcesz temat walkowany na kilku grupach dittetycznych po 1 wywiadzie z ta babka polecam ogladnij na nienazartych co tam wypisywali dowiesz sie moze z badaniami co sadzimy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szpongiel: Tylko ćwicząc i licząc kalorie a więc kontrolując co i ile jesz poprawiasz swoje zdrowie fizyczne i psychiczne zapewniając organizmowi wszystkiego czego potrzebuje.

Bezmyślny post, jak nie zakończy się efektem jojo będzie tylko negatywnie wpływał na twój organizm i samopoczucie.
Genetycznie nie jesteśmy stworzeni do działania na powietrze. Podobnie jak do ciągłego siedzenia.

Idąc twoim tokiem nic nierobienia to po co w ogóle chudnąć i się głodzić?
Przecież to też
  • Odpowiedz
A skąd takie informacje, że witaminy i elektrolity organizm gromadzi w tkance tłuszczowej organizmu?


@Qbakoz: tak jest ale tylko te, które rozpuszczają się w tłuszczu, co może być za mało i przy poście lepiej suplementować te pozostałe.

Jakiś pierwszy link z brzegu

Fat-soluble vitamins (which dissolve in fat), such as vitamins A, D, E and K, are stored in the liver and the body's fatty tissues when you consume more than
  • Odpowiedz
Tylko ćwicząc i licząc kalorie a więc kontrolując co i ile jesz poprawiasz swoje zdrowie fizyczne i psychiczne zapewniając organizmowi wszystkiego czego potrzebuje.

Ale jedno nie wyklucza drugiego. Te sposoby mogą współistnieć. Niektórzy mają zbyt duży problem poprawiać swoje zdrowie w ten jedyny słuszny sposób poprzez kontrolę kalorii i ćwiczenia. Natomiast bycie grubym jest bardziej niezdrowe niż schudnięcie przy pomocy postu.

Bezmyślny post, jak nie zakończy się efektem jojo będzie tylko negatywnie
  • Odpowiedz
@szpongiel: dupisz farmazony. odchudzanie to skomplikowany proces i jakies poszczenie nie ma zadnego sensu. informacji na ten temat masz w internetach zatrzesienie. to ze jakis typ sie glodzil i zrzucil 120 kg nie jest zadnym dowodem. za jakis czas zacznie normalnie jesc i wtedy jego organizm nauczony skrajnego oszczedzania zrobi mu z powrotem +120 kg.
  • Odpowiedz
@muchabzz:

za jakis czas zacznie normalnie jesc i wtedy jego organizm nauczony skrajnego oszczedzania zrobi mu z powrotem +120 kg

I to się właśnie nie stało. Gość żył jeszcze 24 lata po zakończeniu swojego postu i już nigdy nie przytył do bycia na powrót grubym.
Poza tym identyczny argument można postawić przy wszelkich innych dietach poniżej zapotrzebowania kalorycznego.

To, że jeden taki przypadek został opisany nie jest żadnym dowodem, to oczywiście
  • Odpowiedz