Wpis z mikrobloga

po co głodówka?


@Mitr13: głodówki są zdrowe, ale im dłużej, tym większe ryzyko dla organizmu. 24h głodówka co jakiś czas to super sprawa, albo regularne "intermittent fasitng", czyli dłuższe przerwy w jedzeniu. Głównie chodzi o to, że ewolucyjnie nie jesteśmy przystosowani do żarcia na zawołanie 24/7 i wiele mechanizmów w organizmie polega na głodzie, np. komórkowe mechanizmy naprawcze. Bez dłuższych okresów głodu nie mamy opcji uruchomić tych mechanizmów i organizm cierpi
@sqlserver: mój ziomek też zrobił taką głodówkę , ale pro zdrowotną, chyba z 10 dni

Żebym nie miał głupich myśli o przerwaniu, to jeśli przerwę przed terminem to wysyłam losowej osobie z pisujących 1000 GBP.


Nie żebym ci życzył źle, ale zaplusowałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Dakkar No i co z tego, że kiedyś ludzie mieli takie sytuacje, że czasem dłużej niż dzień nie zdobyli pożywienia? To nie znaczy, że było to dla nich zdrowe, jakoś nigdy żaden lekarz mi nie powiedział abym sobie tygodniową głodówkę urządził...

Tak sami mogę powiedzieć, że kiedyś nie używano elektryczności, a mimo to sam z niej korzystasz... Kiepskim argumentem jest, że kiedyś coś inaczej ludzie robili.

@Kamil___: twój organizm ewoluował do
@Dakkar Przez wiele lat też w jaskiniach mieszkano i wielokrotnie rzadziej myto, ale jakoś do tego nie nawołujesz... Którzy lekarze są zwolennikami takich tygodniowych głodówek? Bo jakoś ja żadnego w swoim życiu nie spotkałem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kamil___: świat nie ogranicza się do ciebie. Ja ci pisze o milionach lat ewolucji, a ty wyskakujesz o mycie. Poszukalbym tych lekarzy ale widzę, że nie ma sensu, bo twój poziom wiedzy jest zbyt niski, skoro ogranicza się tylko do wiary w autorytety
@Dakkar Mówię jedynie, że twój argument jest kiepski, ponieważ to, że coś robiono w przeszłości wiele lat to nie znaczy, że to było dobre.
A tą wiarą w autorytety to mnie rozwaliłeś XD. Te autorytety to poświęciły wiele lat swojego życia na zdobycie wykształcenia medycznego, ukończenie odpowiednich studiów itp. Bardziej są oni wiarygodni od jakiegoś randomowego faceta jak ty co studiów medycznych nie ukończył, ale za to poczytał jakieś szurskie teorie przez
@Dakkar: Problem z tobą jest taki, że coś tam poczytałeś w internecie, gdy ci się na kiblu nudziło i uroiło Ci się, że jesteś nie wiadomo kim. Typowy efekt dunninga krugera xd
Dlaczego na jakieś studia medyczne nie pójdziesz jak ty się tak znasz na tym?