Wpis z mikrobloga

#bron #myslistwo #lowiectwo #strzelectwo #strzelnica Kochani, jest sens kupowania sztucera z przyspiesznikiem, jeżeli będzie wykorzystywany głównie na strzelnicy na dystansie 150-300m i więcej? Jakie są plusy takiego spustu i czy sami z niego korzystacie? Czy od przyspiesznikow dziś się nie odchodzi?
DrFaithless - #bron #myslistwo #lowiectwo #strzelectwo #strzelnica Kochani, jest sens...

źródło: comment_1673107576ss43QALnS3guf30MjPOoNr.jpg

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ma o tyle sens że na polowaniu możesz tylko czasem chciec z niego korzystać, kiedy powoli szykujesz się do strzału. a na polowania z podchodu mieć nie włączony z powodów bezpieczeństwa.
  • Odpowiedz
@DrFaithless: Kwestia przyzwyczajeń. Ja na przykład do celów statycznych strzelam z przyśpiesznikiem, bo spust 1 kg jest dla mnie za twardy, ale tak jak Ci wyżej napisano, jak znajdziesz b--ń z regulowanym spustem z dużym zakresem regulacji to przyśpiesznik Ci niepotrzebny. Jeśli chodzi o polowania to jednak preferuję b--ń z przyśpiesznikiem bądź jak to ma rewelacyjnie rozwiązane Blaser- przełącznik na spust normalny i matchowy. Pamiętaj, że ustawienie regulowanego spustu na
  • Odpowiedz
@klangor to oczywiste chyba dla każdego myśliwego co jest w rozporządzeniu. Kolega jak widać nie umie w czytanie z zrozumieniem, albo nie wie że polowanie z podchodu to polowanie indywidualne.
  • Odpowiedz
@Ser_Rdest: Widzę, że w takim razie trzeba "jak krowie na rowie". Przyśpiesznik napinamy już po złożeniu się do celu i tuz przed oddaniem strzału. Co ma do tego polowanie z podchodu? Mówienie, że podczas polowania z pochodu mamy wyłączony przyspiesznik ze względów bezpieczeństwa zakrawa o kabaret. A podczas polowania z zasiadki już można mieć włączony przyspiesznik w innych sytuacjach, niż tuż przed strzałem? Generalnie, czy to podchód, czy zasiadka nie
  • Odpowiedz
@klangor znów trywialne i oczywiste fakty. no to teraz ja wyjaśnie jak krowie na rowie:
podczas podchodu często ma się malo czasu i może go nie wystarczyć za używanie przyspiesznika. a używanie regulowanych spustów z małym oporem może być wtedy niebezpieczne o czym sam zresztą napisałes kolego.
  • Odpowiedz
a na polowania z podchodu mieć nie włączony z powodów bezpieczeństwa.


@Ser_Rdest: przeczytaj jeszcze raz co napisałeś i nie brnij dalej.

"podczas podchodu często ma się malo czasu i może go nie wystarczyć za używanie przyspiesznika"
Ale nie ma obowiązku używania przyśpiesznika. Jak masz za mało czasu to go nie napinasz, proste. B--ń odbezpieczona wystrzeli również bez
  • Odpowiedz
@klangor i znów jeszcze szerzej opisałeś te same oczywistości.
mówiłem że lepiej mieć wybór, bo czasem nie chce przyspiesznika używać, np. na polowaniu z podchodu. a ty dorabiasz sobie w głowie piętrowe wyjaśnienia np że myli się mi coś z bezpiecznikiem zamiast przyznać się do braku zrozumienia czytanego tekstu.
  • Odpowiedz
@DrFaithless: W sumie nikt ci nie podał odpowiedzi na twoje pytanie, więc pozwolę się z opóźnieniem wypowiedzieć.

Jeśli będzie to wykorzystywane na strzelnicy dla dalekich strzałów to jak najbardziej jest polecany, zwłaszcza że mówisz o strzałach 300+.
Oczywiście można regulować spust ale to i tak moim zdaniem nie jest to samo co przyspiesznik.

Miałem okazję z przyspiesznikiem strzelać na strzelnicy i jest to naprawdę
  • Odpowiedz