Wpis z mikrobloga

@Zbigniew_00: muszą cię sprawdzić, a większe prawdopodobieństwo jest, gdy odnowisz polisę, bo coś ci się tam zmienia w systemie, ja dostałem jakoś na wiosnę, nie opłaciłem w pazdzierniku lub listopadzie
@Zbigniew_00: a kiedy miałeś przerwę w OC? Bo wg artykułów mogą Cię ukarać tylko w roku kontroli:

Czy Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny może ukarać wstecz?

Nie, może ukarać Cię tylko za brak OC w roku kontroli. Mówi o tym art. 90 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych. Jeżeli zatem nie masz OC od listopada 2021 roku, a kontrola wypadła na początku 2022 roku, zapłacisz za brak OC tylko w styczniu 2022.
@Kaizen_ a ja czytałem jakąś interpretację, że mogą Cię skontrolować do 3 lat wstecz, w sumie to nie wiem czego się spodziewać, polisy nie miałem w tamtym roku jakoś od października, odnowiłem ją wczoraj jak odebrałem auto od mechaniora więc jeśli skontrolują mnie w tym roku to tylko 7 dni oc nie było i kara mniejsza jak za cały okres to pewnie 7,2k
Jak ubezpieczasz auto po luce to wyzwala to kontrolę tego e-policjanta. Więc najlepiej ubezpieczyć 1 stycznia, wtedy nic nie zapłącisz, bo liczy się data kontroli (a mogą kontrolować tylko bieżący rok). Czyli jak ktoś nie ma OC od 10 lat to dowalą mu maksymalny wymiar kary ale za ponad 14 dni przerwy w tym roku, a nie w poprzednich. Ktoś pisał że można się starać u umorzenie kary o połowę, ale przeglądałem
@j2oo ja #!$%@?łem właśnie bo się załapałem na dwa lata braku ciągłości i ubezpieczyłem dopiero niedawno więc liczę że w najgorszym wypadku dostanę 10k kary w tamtym roku ponad 14 dni w tym 6 dni
@Zbigniew_00: Można próbować się odwoływać do sądu/jakieś komisji odwoławczej. Choć nie wiem do którego sądu konkretnie? Chyba administracyjnego.
Odwołanie wstrzymuje bieg postępowania. Zbigniew a już się przyznałeś do braku OC odpisując im?
@j2oo jeszcze nic nie dostałem z ufg ale cóż 10k papieru odłożone. Żeby mnie nic nie zaskoczyło. Odwoływać się raczej nie będę bo oni i tak odrzucają z automatu wszystko a znowu wsteczna umowa sprzedaży to dla mnie żadne wyjście z sytuacji bo i tak ktoś to weźmie na siebie tą karę i tak będzie chciał kasę za to a nie chce mieć później żadnych nieprzyjemności
@vejnn ta, przyszło póki co pismo za brak ciągłości OC w tym roku, "zaledwie" 3,6k do zapłaty, za poprzedni rok nic nie przyszło ale nie ma się co cieszyć bo ludzie dostają takie listy niemal z końcówką przedawnienia czyli 3 lata od okresu w którym nie miałeś OC, napiszą Ci że wtedy była kontrola i elo, płać ...
@Zbigniew_00: dzięki Mireczku za odpowiedź. teraz na jednej furze kolega nie ma ( ͡° ͜ʖ ͡°) i się zastanawia czy czekać do 1 stycznia i wtedy wykupić licząc ze się uda, a jeździ po prostu czym innym