Wpis z mikrobloga

Ale się zesraliście o tego Friza. TVP się spóźniło, ktoś ich wyprzedził. Mianowicie Friz, więc z jakiej racji ma dostać jakieś pismo? Bo co? Bo zdążył zrobić to szybciej i ubiec TVP? Może jeszcze Boxdela wyślemy do sądu za to, że wyprzedził high league i wykupił im domenę? Poza tym nie wiem na co Wy liczyliście, że Friz to sam wymyśli? A tak przy okazji, program w TVP jeszcze nie wyszedł a już wiadomo, że Friz zrobił to lepiej. Super gwiazdy tam miały wystąpić XD Z czego o nikim się nie słyszało na dłużej

Swoją drogą, organizatorem tego wszystkiego nie był Friz, a inna firma, która to stworzyła na życzenie Friza.

#friz
  • 14
A tak przy okazji, program w TVP jeszcze nie wyszedł a już wiadomo, że Friz zrobił to lepiej.


@danoneek: skad wiesz, ze friz zrobil to lepiej skoro nie wyszlo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@danoneek: Kto niby się tu zesrał? Jest jeden post z odpowiedzią adbustera i kilkoma komentarzami (w tym moim gdzie pytam się czy coś sam wymyślił xD) oraz jedno znalezisko z 14 wykopami ( ͡° ͜ʖ ͡°) Próbujesz go na siłę nie wiadomo przed czym bronić bo nie widzę żeby tu był jakikolwiek ogromny hejt czy krytyka.
@danoneek: Chyba nie wiesz jak wygląda produkcja filmu "dokumentalnego" w tv i dlaczego to tyle trwa.

Pracowałem przy produkcji i materiałów stricte pod influ na yt i seriali dokumentalnych, różnica jest następująca:

YT:
- zwykle operatorzy nagrywają całość na jakichś bezlustrach typu A7S czy inne GH5/6 z nałożonym z góry profilem kolorystycznym, tak że nie trzeba tego kolorować,
- montaż jest szybszy, nie przegląda się CAŁEGO zarejestrowanego materiału tylko szybko scrolluje
@rafau16 nie twierdzę że tak nie jest, ale w sumie czemu w tv nie mogą tego nagrywać takimi kamerami jak ekipa, itp.? Jak dla mnie to wcale programu tego typu (jakieś Azja express itp.) wcale nie wygląda lepiej niż materiały friza, a ten lektor z offu który próbuje być czasami dowcipny to mega minus takich programów. Podsumowując jeśli robiš to w taki sposób bo tak i ch. to sami sobie szkodzą
@rafau16 jeszcze jedno, piszesz tu chyba kilka razy o dźwięku, jak to jest (może ty będziesz wiedział skoro w tym robiłeś) że niby tak się nad tym ,,spuszczają" a i tak w połowie programów i seriali dźwięk jest do dupy
@Sonic233_: Telewizja ma swoje wymagania co do formatów, tego jak to będzie przetwarzane. W TV nie zaakceptują materiału gdzie masz przejarane highlightsy, a większość zwykłych aparacików ma sporo mniejszy DR i tolerancje na prześwietlenia.
@rafau16 i to jest trochę głupota dla mnie bo 90% widzów bedzie miało to gdzieś, a zamiast pchać w to sporą część budżetu to np. w tym przypadku można było ogarnąć sobie influ których ktokolwiek zna a nie jakieś losowe osoby które kiedyś gdzieś tam się pojawiły albo mają jakieś małe comunity które ledwo kto kojarzy.