Wpis z mikrobloga

Wiem że to gotuj z wykopem ale pijzwykopem brzmi głupi
Mirasy i Mirabelasy co wy pijecie? Mianowicie szukam czegoś dobrego do picia
I tak by było to jasne i proste jakie mam ograniczenia
Nie pijam:
- alkoholu czy czegokolwiek co smakuje jak on
- cola/pepsi bo smak się jakoś zmienił a raczej posmak i po przełknięciu pod koniec jest taki dziwny posmak
- gorzkich rzeczy więc tonic odpada
- soki już mi się przepiły
- oranżady jakoś słabo słodzone po podatku cukrowym
- laktoza bo jestem uczulony
- podpiwek fajny wynalazek ale za długo trzeba robić i szybko wypić by nie dostał %

Za to co lubię
- słodkie
- najlepiej (ale nie koniecznie) gazowane
- marzy mi się taka oranżada słodko kwaśna al'a cytrynowa ale zbyszko 3 cytryny jest słabe
- kiedyś w auchanie był taki napój winogronowy w plastikowej butelce nie gazowany pamiętam że nawet smaczny
- lubię mirindę ale nie lubię fanty lecz nie zdążę wypić połowy zanim już gazu prawie nie ma
- frugo spoko nawet ale to nie to czego szukam
- lubię lemoniadę cytrynową ale tylko jak sam zrobię bo te ze sklepu są takie no cóż bleh

Ogólnie szukam czegoś na popitkę do obiadu i tak w ciągu dnia do gaszenia pragnienia
Aktualnie walę syrop z wodą gazowaną ale też już powoli mi to bokiem wychodzi

Jak macie jakieś sugestie biorąc pod uwagę to czego nie lubię i co lubię to chętnie spróbuje więc śmiało piszcie

#gotujzwykopem
  • 38
  • Odpowiedz
@ZeroX4: różne herbaty - jak sobie posłodzisz to smakują jak napój, można pić na zimno jak i na ciepło, można dodać syropy, miód, owoce/sok z owoców
zioła
woda/woda gazowana

ja to lubię piwo i gdyby nie fakt #!$%@? i sporych kcali to piłbym daily
w sumie to pije daily xd ale piłbym więcej
  • Odpowiedz
@ZeroX4: no są owocowe, białe, czerwone, itp. Są mieszanki np. w połączeniu z miętą. W galeriach są sklepy gdzie na wagę kupisz różne herbaty, sami też mixują np. z kawałkami owoców, miętą.

Yerba mate też spoko opcja, też miałem fazę kiedyś, teraz rzadziej ale mam cały czas zapas.
  • Odpowiedz
marzy mi się taka oranżada słodko kwaśna al'a cytrynowa ale zbyszko 3 cytryny jest słabe


@ZeroX4: wloskie lemoniady i bodajze hiszpanski Royal Blissw robiony przez Coca-Cole to takie napoje, ktore mi bardzo smakuja. Tylko ja czesto bywam we Wloszech i tam je sobie kupuje.
  • Odpowiedz
@Vadzior: Zapomniałem dopisać nienawidzę mięty
O Yerba też słyszałem i widzę w końcu muszę wypróbować

@albercik_: Ja nawet kawy nie pijam bo ma gorzki posmak
Mam bardzo wyczulone kubki smakowe na gorzkie
Tak dla porównania ostrego też nie lubię
I by zjeść ostrą zupkę chińską (takt ta czerwona vifon) muszę ją na bieżąco popijać woda
To teraz wyobraź sobie jak nawet krztyna gorzkiego jest dla mnie wyczuwalna w każdym napoju
  • Odpowiedz