Wpis z mikrobloga

@7160: jeszcze zwróć uwagę że B4 po 1993 roku miało dodatkowa listewe na dole która trzymała się na takie wystające z drzwi kołki. Później jak będę przy komputerze to sprawdzę po numerach czy są takie same.
@biskup2k: PZU oszacowało na 960 zł szkodę. Baba przywaliła tuż pod klamką. Czy za tę kwotę postawić do lakiernika i niech robi, czy może negocjować - np żeby po lakierował i drzwi i klapę (też do wymiany). Wstawić te elementy to już dam radę. Telefonicznie powiedział, ze drzwi za 960 zrobi.

Nie wiem jakie sa ceny u lakierników.
@biskup2k: Pod kolor ciężko będzie a jeszcze ciężej bez rys znaleźć - one na szrocie co najmniej 10 lat leżą. Używane za 100 - 200 zł można kupić. Prostowanie pewnie cały dzień by zajęło a blacharz dniówki pewnie z 250 zł brutto ma.

No i nie wiem, czy PZU może mi te kasę przelać, czy potrzebna jest faktura od lakiernika.
tymbardziej klepac sie nie oplaca. ale za godzine pomocnik to pewnie ma max 25 netto


@7160:
Tak, tylko wiesz, nawet mały warsztat musi swoje wziąć. 23% VAT, 19% dochodowego, na to ZUS za siebie i pomocnika i z 200 zł robi się 100 zł za roboczogodzinę z którego to trzeba opłacić lokal, rachunki, pensję młodego, czasem kupić nowe narzędzia, chemię na robotę czy wyposażenie i jeszcze coś zarobić aby ten cyrk
Czy za tę kwotę postawić do lakiernika i niech robi, czy może negocjować - np żeby po lakierował i drzwi i klapę (też do wymiany)


@7160: za tysiaka ci tego na pewno nie zrobi a lakierowane zapewne zacznie prędzej czy później gnić