Wpis z mikrobloga

#retrogaming chciałem złożyć sobie retro komputer do pogrania w gry typu gta san andreas, mafia 1 lub need for speed most wanted. Ma być na windowsie xp. Co byście zaproponowali? Komputer ma być w miarę mocny, żeby dało się na nim np. przeglądać internet i żeby nie włączał się pół godziny. Musi mieć wifi i żeby nie było problemów ze sterownikami.
  • 10
  • Odpowiedz
windowsie xp. Co byście zaproponowali? Komputer ma być w miarę mocny, żeby dało się na nim np. przeglądać internet


@ziemniag: pamiętam jak w 2015 roku na windowsie xp wyłączyli youtubę (musiałem lepszego kompa kombinować przez to), ciekawe czy po latach już działa yt na XP
  • Odpowiedz
@ziemniag: a jeśli szukasz czegoś w bardziej sensownym budżecie, to kombinuj coś na am3 (np jakiś Athlon II) i grafika pokroju GTX650. dokładasz SSD, jakikolwiek dongiel wifi na USB (praktycznie wszystkie mają sterownik do XP) i śmigasz. MyPal 68 jako przeglądarka, ewentualnie starszą 29.3 jeśli tamta będzie crashować

https://www.mypal-browser.org/release/
  • Odpowiedz
@Boomerando: aa przepraszam, nie dodałem, że Gogole chrome, czyli na innych przeglądarkach pewnie działa dalej


@SynuZMagazynu: nie ma już współćzesnych przeglądarek dla XP. Nawet najnowszy palemoon nie chce działać pod xp. Ostatnie co udało mi się uruchomić to chyba firefox 68 czy coś takiego.
  • Odpowiedz
@ziemniag: Najważniejsze żeby przed zakupem sprawdzić czy dostępne są sterowniki xp do karty graficznej i karty dźwiękowej (zewnętrznej lub zintegrowanej).
U mnie xp stoi na GTX760, ASRock B85 Pro4.
Kartę wewnętrzną wifi mam TP-link TL-WN881ND i działa na xp bez instalowania dodatkowych sterowników, ale radziłbym postawić obok xp jakiegoś linuxa do internetu.
  • Odpowiedz