Wpis z mikrobloga

@Dwep: Ja nie wiem na jakiej zasadzie są przeprowadzane te raporty, ale śmiem w to wątpić. Popatrz sobie na oferty pracy dla juniorów na najpopularniejszych portalach z ogłoszeniami o pracę. Owszem, znajdziesz kilka takich ofert, ale na pewno to nie jest średnia. Większość stanowisk poniżej tych 10k a i mnóstwo takich bez widełek, co również nie świadczy o tym, żeby oferty miałyby zbliżać się do tej kwoty :)
@Dwep: Może i tyle dostaniesz, ale junior dzisiaj i junior 4 lata temu to dwa różne byty. Ten z dzisiaj musi umieć nieproporcjonalnie więcej niż ten 4 lata temu z uwagi na ilość pchających się do IT ludzi. Stąd też taki junior umie ostatecznie więcej i co za tym idzie dostanie też godną wypłatę. Sęk w tym, że spośród 100 kandydatów musisz wybrany być ty ( ͡° ͜ʖ ͡
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Dwep: w 2012 startowałem z kwoty 5200 brutto, biorąc pod uwagę dzisiejsze koszty życia to pewnie w tym kierunku to zmierza
@Dwep:

Prawda to czy przekłamanie i rynek weryfikuję?


To prawda, że cyferki w zarobkach juniorów poszły do góry. Ale jeśli uwzględnić inflację i porównać siłę nabywczą średniego juniora z 2013 do obecnego - to różnica jest niewielka.

Wzrosły za to wymagania. Skończyły się czasy brania ludzi z ulicy i przyuczania do zawodu - teraz nawet junior musi sobą coś konkretnego reprezentować żeby dostać pracę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cppguy: tego się właśnie obawiam, dział, projekt, praca, a przede wszystkim ludzie mega spoko, gorzej jak zaoferują ochłapy.
@morsisko: ale z wielkim prawdopodobieństwem płacą mu grosze, ale jeśli pracuje 9 miesięcy i normalnie pracował to powinien stać się już pełnoprawnym pracownikiem.
@depish: no właśnie nie do końca, w większych korpo spotykałem się często z zasadą, że do momentu aż jesteś na zleceniu to jesteś "stażystą", a jak jesteś studentem to wtedy nie płacisz zusu i masz mniejszy podatek dochodowy, co sprawia, że często stażyści dostawali więcej pieniędzy na rękę niż juniorzy na uop/b2b.

A no i bycie takim stażystą często nie różni się praktycznie niczym od normalnego pracownika pod względem obowiązków
@morsisko: ok, jeśli stażysta równa się UZ to wtedy inna sprawa. Zazwyczaj jednak wiąże się to z tym, że zarabiasz 1500-2500 i trzymają Cię jako stażystę tylko po to, by nie płacić Ci normalnej pensji.
zarabiasz 1500-2500


@depish: Ale teraz nie da się tyle zarabiać ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie wierzę, że komuś na juniorze na uop płacą minimalną, a na zleceniu teraz masz minimum 22,80zł, co daje 3,8k netto (ze statusem studenta)

Przykładowo masz ofertę na juniora 7k brutto -> 8,4k koszt pracodawcy, ty dostajesz 5,5k
Stażysta na zleceniu dostaje 7k brutto -> 7k koszt pracodawcy -> 7k w kieszeni

I