Wpis z mikrobloga

Biorąc dzisiaj kredyt na 500 tys zł. na 30 lat z ratą około 4 178,76zł spłacimy mieszkanie po 30 latach.
Jak byśmy kwotę raty odkładali to po 120 miesiącach (10 latach) mamy mieszkanie (500 tys) - 4178,76 x 120 = 501 451zł
czyli można powiedzieć, że dzisiaj biorąc kredyt, przez 20 lat spłacamy odsetki, a 10 mieszkanie.
To już chyba lepiej te 10 lat odkładać, chociaż jakby doliczyć oprocentowanie lokat lub procent składany i oszczędności związane z odroczeniem remontu mieszkania to pewnie realnie wyjdzie około 6-7 lat odkładania pieniędzy w kwocie około 5 tys miesiecznie.

#nieruchomosci
  • 40
  • Odpowiedz
@awful2: mądrze prawi. Potem 10 lat zwraca Ci się to co zainwestowałeś i 10 lat kolejnych masz na czysto zarobek.
W 30 lat zyskujesz mieszkanie i sianko na kolejne tym samym wprowadzasz swoje potomstwo w świat na zupełnie innym poziomie niż wprowadzano nas, a za kilka pokoleń mamy niderlandy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  • Odpowiedz
@awful2: no tak jak mówisz nikt nie wie co będzie z cenami więc równie dobrze możemy pominąć tą zmienną. Ja tu mówię o matematyce gdzie chcesz okładać około 50k rocznie, a nie bierzesz pod uwagę, że ci będzie parować 17% rocznie. Nawet jak wrzucisz na lokatę to i tak masz jakieś - 10% rdr.
  • Odpowiedz
@Reanef: laga na to.
Ja już jestem przed 40 ale wcześniej pomyślałem o swojej przyszłosci i kiedy niektórzy w tym wieku dopiero zaczynają spłacać ja już mam to za sobą i teraz ciułam zyski by jeździć 3-4 razy w roku na wakacje bo to jest mój motywator ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na stare lata na stałe osiedlę się w jakimś egzotycznym kraju byle ciepło było i mogę
  • Odpowiedz
@wojtek777: a jak kupisz to mieszkanie to po 30 latach zapłacisz za nie w sumie 1 504 353,09zł
Pytanie czy 30 letnie mieszkanie sprzedaż za tyle pieniędzy i ile to będzie w ogóle po 30 latach faktycznie warte.
  • Odpowiedz
@Reanef: ja juz mam dwa mieszkania bez kredytu.
teraz chce kupic trzecie ale kosztuje 2,4 mln zł , a dopiero mam 1 mln w oszczednosciach, więc jestem troche na innym levelu :)
Temat napisałem bo byłem ciekawy dyskusji. Dziękuje.
  • Odpowiedz