Wpis z mikrobloga

Mirki, lecę niedługo do Tajlandii i chcę wypłacić tam na miejscu hajs z bankomatu, polecają do tego Revoluta.
Pytanie tylko teraz czy mam tam sobie założyć subkonto w bahtach czy w USD, żeby nie chargowalo za przewalutowanie przy wypłacie?
Płaciliście kartą w Tajlandii (revolutem) mając subkonto w BHT? Sorry za głupie pytania ale pierwszy raz mój to będzie
#revolut #tajlandia
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MrMarley: 20k albo i więcej jest limit. Revolut pobiera dodatkowo hajs za konwertowanie do thb. Najlepiej mieć kartę w USD i wypłacać 20k+ na raz
  • Odpowiedz
@Arctic_Slav: Operator bankomatu może i tak pobrać opłaty - bankomat nie widzi co ty tam masz za subkonta na revolucie, to tak magicznie nie działa. Ważne jest, żeby wypłacać w walucie lokalnej a nie dać się naciagnąć żeby bankomat przeliczał ci już na €/$/PLN. Wypłacasz w BHT, bankomat wysyła info do revolut że wypłaciłeś BHT a revolut pobiera kwotę z subkonta BHT albo z każdego innego jakie masz po kursie
  • Odpowiedz
@Arctic_Slav korzystam z trochę innego rozwiązania ale działa praktycznie tak samo. Kantor walutowy i subkonto w tajskich bahtach. Chcąc zapłacić na przykład za coś w 7-Eleven na bieżąco wymieniam złotówki na bahty i pieniądze są ściągane z subkonta w bahtach. Nie ma żadnej prowizji.

Niestety nie wszędzie zapłacisz kartą. Często płatność kartą jest możliwa dopiero od kwoty powyżej 500 bht (tak jest na przykład w przypadku gdy chcesz kupić bilet BTS
  • Odpowiedz