Wpis z mikrobloga

Problemem jest to, że zwykle szerokość panela NIE jest identyczna jak rozstaw krokwi - i o ile z pierwszą nie będziesz miał problemu, to przy kolejnych musisz mieć szczęście takie, że jak pasują to zostaw fotowoltaikę i natychmiast leć po kupony lotto - bo wygrałeś życie.

P.S. "Byle deseczka" do zamocowania nie wystarczy - jak wieje, to siły są duże i wyrwie.
Pobierz bialy100k - Problemem jest to, że zwykle szerokość panela NIE jest identyczna jak roz...
źródło: comment_1672934799A5WOjHDMKqs5BiOsRLyIvz.jpg
@harner: Wydaje mi się że nie ma różnicy, ważne zeby ilość mocowań była odpowiednia. Tylko w ten sposób jest trudniej montowac bo będzie wszystko zlatywało z dachu:)
Klemy tez mam na krótszych bokach panela, ale ja montowałem poziomo, czyli profile prostopadle do krokwi.
montowałe mtylko 2 instalacje więc nie jestem ekspertem.
@przemek_posp: właśnie tam znalazłem że

Odległości między poszczególnymi uchwytami montowanymi do krokwi/płatwi nie mogą przekraczać dopuszczalnej maksymalnej

odległości, jeżeli taka podana została przez producenta systemu montażowego.
@harner dobra, bo mówimy o dwóch różnych sprawach:
1) montując panel musisz go położyć na profilach montażowych, które powinny być w odpowiednim rozstawie i tutaj patrzysz na instrukcje montażu paneli pkt 6.8.
2) montując profil do dachu musisz zachować odpowiednie odległości między mocowaniami i tutaj patrzysz na dokumentację konstrukcji wsporczej.