Wpis z mikrobloga

W rodzinie mam kilku pcmr i oni wydają po kilkanaście tysięcy na nowego kompa. Później grają w call of duty, które według mnie wygląda na ich kompach dokładnie tak samo jak na ps4. Kiedyś PC zjadały konsole, a teraz to jest chore żeby kupować sobie "sprzęt do grania" za kupę kasy i nawet gier w 4K nie moc odpalić. I to gier, które w większości bez problemu działają na poprzedniej generacji konsol.
  • Odpowiedz
@MisTrzunio777: to ja XD chciałem wymienić monitor rok temu na 1440p ale ceny kart graficznych sprawiły że sobie odpuściłem na razie. Jak nvidia chce przekonać ludzi do 1440p to niech przestanie kombinować z podnoszeniem cen i wypuszczaniem 4060 jako 4070ti.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@L3gion: wg producentów to są karty do 1080p i to by się zgadzało, bo sam mam RTX 3060 12 GB i gram w 1080p i wygląda to tak: Metro Exodus Enhanced Edition na ultra z RT 50 fps a z DLSS 100 fps, Cyberpunk na ultra z RT i DLSS 50 fps, AC Odyssey na ultra 70 fps. W 1440p wyniki byłyby już słabsze, no i jakbym się przesiadał z 1080p
  • Odpowiedz
Nie lepiej kupić ps5 za 2500zl i grać w 4k?


@MisTrzunio777: ani to 4k, ani ładne. Co do ceny oczywiście aktualnie pcmr odleciał w kosmos ale nie zakłamujmy tego jak gry wyglądają na pc a na kosnoli szczególnie z RT
  • Odpowiedz
Nie lepiej kupić ps5 za 2500zl i grać w 4k?


@MisTrzunio777: jest różnica w grafice między PC a konsolą, konsole są słabsze. I na PC też odpalisz wyższe rozdzielczości jeśli zrezygnujesz z części opcji, przestawisz na low.
I tu gracz PC dochodzi do momentu w którym musi zdecydować - czy chce mieć grafikę jak z konsoli czy jednak chce upgradować sprzęt i mieć jeszcze ładniejszą + więcej klatek. I tu za
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MisTrzunio777: pamietaj że wiadomo że konsole wygrywają z pctami wydajność/cena, ale pcty nie są zamkniętym środowiskiem - nie masz stałych kosztów by grać przez neta, masz środowiska modderskie, competetivy wymagają klawy i myszy, nie przejmujesz się Xami, bo Xboxy takowych za bardzo nie mają a Sony zaczęło wypuszczać na pcty po 2-3 latach etc etc. Pc to bardzo uniwersalna opcja
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MisTrzunio777: no i najwyższą wydajność osiągniesz tylko na pc, nie kupisz sobie konsoli która odpali ci każda grę w 4k 144fps, mimo że będzie to absurdalnie drogir
  • Odpowiedz
@MisTrzunio777: u mnie Dell z 4K a gdzieś w szafie albo na drugim mieszkaniu leżą 3090, 2060, radki i jeszcze parę innych, które naprawiłem a gram w wolnych chwilach w starocie na emulatorze na małe atari albo gierce z lat 90, które mają rozdziałkę max VGA a teraz mam w piecu włożoną pasywną 1050Ti.
Ładnie zaniżam statystyki ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZlodziejBilonownic: nieee, przesadzasz. Właśnie popatrzyłem to w takim rdr2 potrafi 100 wyciągnąć. Dodatkowo to jeden z wielu powodów by wybrać pcta, tak samo jak jest wiele powodów by wybrać PS4/Xbox
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZlodziejBilonownic: dałeś przykład 2 gier które ssą optymalizacyjnie, mam wrażenie że biierzsz przykłady pod tezę, wgl nie czytając moich innych argumentów dlaczego ktoś mógłby wybrać pcta.
  • Odpowiedz