Wpis z mikrobloga

Jakie wlasciwie mial alibi Patryk, ze odpuscili watek z jego udzialem?

- Podczas przesłuchań Paweł sprawiał wrażenie "wyluzowanego" i niewzruszonego. Natomiast Patryk wyglądał, jakby go posadzono na rozżarzonych węglach. Było widać, że coś ukrywa i czuje się niepewnie

Zdaniem Sylwestra Latkowskiego, autora książki „Układ trójmiejski”, kuzyn i były chłopak Wieczorek był dziwnie spięty podczas przesłuchań.

Innych jak przesłuchiwano, to mieli luz. A on cały czas był spięty. Hipoteza jest taka, że przesadzili, że było o jedno uderzenie za dużo. Dysponowali samochodem

- ocenia Latkowski.

„Wskazane byłoby przeprowadzenie czynności zmierzających do ustalenia czy wątpliwości co do prawidłowego określenia miejsca pobytu przez Patryka G, Pawła S. czy Pawła J. w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku wynikają z nieświadomej pomyłki czy świadomego działania. A jeśli świadome działanie, to w jakim celu ukrywają faktyczny przebieg tej nocy”.

#iwonawieczorek
  • 18
@thorgoth: duzo do poczytania, glownie o Patryku.

Inną głośną sprawą, którą pan się zajmował, i która od lat wywołuje wiele emocji, jest zaginięcie Iwony Wieczorek. Jak to się stało, że zaangażował się pan w wyjaśnianie tej zagadki?

W 2011 roku Marek Dyjasz, ówczesny dyrektor Biura Kryminalnego Komendy Głównej Policji, wydał mi polecenie, bym pojechał do Gdańska i zrobił analizę tej sprawy. Miałem jej się przyjrzeć i zainteresować tym, co już zrobiono.
@badreligion66: odpuscili, bo nic konkretnego na niego nie mieli, oprocz tego, że sie gubil na temat tego co robil. Puscili chlopa, a ten sie zwinal do uk i pozamiatane. Nie cisneli go, podeszli do sprawy olewawczo, a im pozniej, tym gorzej dla zebrania jakiegos materialu dowodowego.
duzo do poczytania, glownie o Patryku.


@badreligion66: honestly, były takie sprawy że im więcej się dowiadywałeś tym bardziej była zagmatwana.
To jest sprawa w której im więcej się dowiadujesz, tym bardziej banalna, szablonowa i porażająco prosta się wydaje.
@thorgoth Trzeba brać pod uwagę, że to punkt widzenia jednego policjanta zajmującego się tą sprawą. Z jego relacji wynika, że Patryk to właściwie 100 procentowy sprawca. Jednak dlaczego obecnie nie jest na celowniku i dlaczego jego wątek został umorzony, to jest ciekawe. Może poszedł na jakąś współpracę z policją? Z tego co się orientuję, to mama Iwony też go wykluczyła.
@badreligion66: Jest to podejrzane, ale ze wzgledu na to, ze skopali sledztwo na poczatku, trudno znalezc jakies obciazajace konkrety, po tylu latach wrecz jest to niemozliwe. Jak ktos tyle czasu nie sypnął to i nie sypnie teraz..