Wpis z mikrobloga

#linux
Cześć, mam problem. Zainstalowałem VB dla M1 Mac. Chce dodać system ubuntu, dodałem obraz. Zainstalowałem z oficjalnej strony Ubuntu. Próbuje włączyć i mam błąd. Próbuje zrobić jak piszą na forum https://forums.virtualbox.org/viewtopic.php?f=8&t=92632 ale nie rozumiem o co chodzi. Nie mam żadnej ikonki dodatkowej, uruchamiam z poziomu aplikacji to.. Nic nie pomaga, ktoś pomoże?
Pobierz NoToTenTego - #linux
Cześć, mam problem. Zainstalowałem VB dla M1 Mac. Chce dodać sy...
źródło: comment_1672918142VFTBECfV5Cd2ScotBbh2W9.jpg
  • 27
@NoToTenTego: M1 jest słabo wspierany. Spróbuj wyłączyć parawirtualizację KVM, bo nie mam pojęcia czy w ogóle może na ARM chodzić (mogę się mylić). Ustawienia -> System -> Akceleracja

Albo sprawdź logi VirtualBox
@NoToTenTego:

chce się pobawić i poznać Ubuntu, to jest najszybsza i najprostsza metoda


Pytanie tylko po co, bo jak masz zamiar odpalić sobie wersję desktopową to lepiej idź pograj w CS'a ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@chilon: Czasem myśle widząc takie stwierdzenia że to musi być troll z nudów, że ktoś siedzi na mirko w januszexie na kiblu i czeka na wybicie 14 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
teraz tak, kiedyś stare procki będą miały problemy jak większe wsparcie będzie na M


@NoToTenTego: Nie, nie będą miały póki platforma amd64 jest nadal sukcesywnie wykorzystywana, arm nie nadaje się nadal do wszystkiego.