Wpis z mikrobloga

zrobiłem już trochę szkoleń, o zmianę pracy się nie martwię, 1.5 roku temu zmieniałem firmę i nie było problemów.


@edoiks: Ja nie mówię, że masz się martwić tylko robiąc szkolenia zwiększasz szanse na wyższą pensję. Masz też unikalną szansę bardzo łatwiej specjalizacji w jakieś big data czy coś takiego.

A samo siedzenie gdy miałbym dosyć kursów ograniczył bym do minimum ponad potrzeby. Odzwyczaisz się od pracy i zaczniesz zapominać pewne rzeczy
Potrzebuje ciągłych wyzwań lub chociaż zajęcia trochę bardziej ambitnego od klepania cruda.


@Roballo: Co dla ciebie jest takim wyzwaniem? Którąś robotę z kolei mam w utrzymaniu/rozwoju i nigdy CRUD-a nie pisałem, a nawet mam lekkie obawy przed jego pisaniem.
@cwlmod: nowe technologie, trudniejsze zagadnienia/podejścia do rozwiązania problemu, zabawa architekturą, optymalizacja procesów/algorytmów. Ciężko określić. Coś co ciebie będzie w jakiś sposób rozwijało, a nie robiło małpki do copy/paste.

a nawet mam lekkie obawy przed jego pisaniem.

W tym nie ma czego się obawiać, trzymasz zasady RESTa i tyle, ot są pewne corner case, ale to przyjemna zabawa. Mówiąc cruda miałem na myśli proste zabawy w manipulowaniu encją.
@edoiks: ja siedze już 3 miesiące i zaczyna mnie to trochę denerwować, zmieniłam firme na większa żeby złapać doświadczenia w bardziej złożonych projektach i niestety jedyne co robię to się uczę do certyfikatów ¯\(ツ)
@grand_khavatari często duże firmy(korpo), ale to nie jest zasada. Musisz pytać o specyfikę pracy, czym będziesz się zajmował, jakie technologie itd. Na rozmowie. Ja zazwyczaj robię sobie listę pytań czego bym nie chciał :P
ja siedze już 3 miesiące i zaczyna mnie to trochę denerwować, zmieniłam firme na większa żeby złapać doświadczenia w bardziej złożonych projektach i niestety jedyne co robię to się uczę do certyfikatów


@Iamamm: @edoiks: Ja kilka miesięcy, od samego początku kontraktu ( XD) byłem na ławce. W grudniu dostałem właśnie wypowiedzenie, więc zaczynam czegoś szukać, ale nie śpieszę się zanadto :)
Niby 7 lat doświadczenia, ale przez zasiedzenie mam bardzo
@edoiks: wytrzymałem 5 miesięcy, aż w końcu z nudów znalazłem sobie nową robotę. Teraz gdybym był w takiej sytuacji to po prostu zacząłbym drugą pracę xd wtedy na to nie wpadłem, bo overemployment nie był jeszcze popularny
@edoiks: w grudniu dwie propozycje podawali i mieli przesyłać mój profil do klientów, ale do tej pory nie było odzewu.
Nie będę brać pierwszej lepszej oferty, a najgorszym razie zrobię dwa tygodnie czy nawet miesiąc przerwy. Ta praca była dla mnie podwyżką o 150%, więc i tak finansowo jestem na dużym plusie.

Strasznie spadła motywacja do kursów na udemy, dwa miesiące cisnąłem, ostatnio już prawie tylko net, mirko i seriale.