Wpis z mikrobloga

sama grafa trochę ponad 10k


@bladykiel: kupiłem dziś foundersa za 8.5k ( )

Fajny zetawik, celowałem podobnie tylko brałem Dark Powera i 128GB ramu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jedynie obudowa w kwestii temperatur nie jest topowa. Wyloty (szczególnie góra) w 900'tce są mocno restrykcyjne. Za to jest cicha i dobrze wykonana, ale wobec tych z pełnym meshem bywa i o 10C więcej
@krzywy_kanister: @Atreyu: Też o tym czytałem, ale wyszło tak, że i tak ją wziąłem - czy jest to piekarnik? W Cyberpunku 2077 na totalnie max detalach i max rt, w 4k, grafika nie dobija do 70st w sumie nigdy, przeważnie okolice 65st. Upchnę jeszcze 2 wentylatory które były domyślnie w budzie (w to miejsce trafiła chłodnica) i zobaczę wtedy. Na ten moment, jak dla mnie jest git.
@Atreyu: wszystkie mesche zbierają w #!$%@? kurzu, dobrze wyglądają tylko na zdjęciach. 900 pro może ma kilka stopni więcej za to bardzo dobrze filtruje kurz. Dostałbym #!$%@? z meshem gdzie co tydzień byś z GPU wyciągał koty kurzowe
wszystkie mesche zbierają w #!$%@? kurzu, dobrze wyglądają tylko na zdjęciach


@FLAC: zależy od mieszkania i lokalizacji komputera (podłoga, biurko)

Mam dwa w pełnym meshu, może raz na pół roku przetrę z kurzu obudowę. Tej 3090 kupionej 10 miesięcy temu ani razu nie czyściłem. Siatka mesh robi trochę za filtr przeciwkurzowy, te mają zazwyczaj dużo mniejsze oczka ale i tak nie mam problemu ze środkiem
@FLAC: ale zrozum, że nie chodzi o moc uśrednioną przy dłuższym pomiarze bo 4090 potrafi tak #!$%@?ć sinusoidą, że 1000W ma łzy w oczach, kiedy próbuje to ogarnąć. 3090 nie ma podjazdu do tego co potrafi chapnąć 4090 a czym lepsze CPU tym więcej 4090 sobie chapnie.
@ReeceWithouterpoon: ale zrozum że jak dobry markowy zasilacz ma 850W to potrafi spokojnie dostarczyć 1200 chwilowo bez przeciążenia? 850W to moc nominalna a nie maksymalna.
Ludziom co wywala się komputer na 1000W zasilaczu znaczy nie mniej nie więcej tylko tyle że mają jakieś gówniane chińskie konstrukcje.

Btw, 4090 ma łagodniejsze piki mocy niż 3090 Ti która nie potrzebowała 1kW zasilacza
@FLAC: problem jest taki, że gówniane chińskie konstrukcje są wszędzie i sporo laików się na tym wykłada bo cyferki na opakowaniu nie znaczą nic.
@bladykiel: nie pisałem, że nie styknie tylko, że 1kW zasilacz wcale się nie będzie nudził przy mocnym konfigu z 4090 i widziałem polecajki ludzi którym ufam w kwesti zasilaczy, dla świętego spokoju na długie lata polecają 1500W. Nie dotyczy tych którzy za pół roku do roku
@ReeceWithouterpoon: ludzie którzy polecają 1500 W do komputera któremu wystarczy 850W to muszą być chyba sprzedawcy zasilaczy. Chyba że polecają chińskie 1500W, ale wtedy bałbym się na nim nawet 500W obciążenia dać.

Bo jeśli polecają markowe 1500 W kiedy komputer potrzebuje 850, to dlaczego nie 2x1500W? Wtedy masz jeszcze większy zapas i jeszcze mniej zużywasz zasilacz.

Jak masz markowe 850W to będzie na tym działać i 4090 i 4090 Ti bez
Do 4090 wystarczy nawet markowy 650W, choć już będziesz jechał na limicie. Markowe 750W jest wystarczające, 850W to już jest spory zapas.

Dopiero zasilacz 550W ze średniej półki klęka przy 4090.
FLAC - Do 4090 wystarczy nawet markowy 650W, choć już będziesz jechał na limicie. Mar...