Wpis z mikrobloga

@euklides: Nie jestem z branży mechanicznej, co dokładnie znaczy ta zmiana? Strzelałbym, że technolog to od wytwarzania produktu, metod obróbki, a konstruktor od jego projektowania/modelowania? Bardzo się pomyliłem XD?

Aaa, no a wracając... Oczywiście będzie dobrze! Trzymamy kciuki.
@fantazm: technolog u mnie w firmie jest odpowiedzialny za proces produkcyjny, żeby uzysk grał, optymalizacja produkcji pod kątem czasu i kosztów, itd. a konstruktor to akurat w tym przypadku projektuje oprzyrządowanie produkcyjne. Oczywiście otwiera mi to potem drogę dalej. Teraz jestem technologiem w dość specyficznej branży (wole nie mówić jakiej) i ciężko byłoby mi w przyszłości pracę zmienić. W europie są może jeszcze dwie firmy które produkują w tej technologii co
@euklides: A, ale to w sumie się nie pomyliłem jakoś :). Technolog od wykonania, konstruktor od projektowania - choć nie produktu, a "producenta" tj. maszyny :).

Jasne, w mojej opinii nawet jako specjalista nie warto aż za bardzo zamykać się w jednej niszy. Nie mówię tutaj oczywiście o skakaniu zupełnie z kwiatka na kwiatek, ale na pewno cenne doświadczenie móc pochwalić się wiedzą także z drugiej strony medalu. W końcu konkretna
@euklides:
Nie odpuszczaj. Najgorsze co się może stać to szef powie, że nie ma takiej opcji na ten moment i tyle, przecież chyba ci nie powie "Panie Euklidesie, co za beszczczelność, #!$%@? w podskokach" :P. Nie odpuszczaj, na spokojnie, dyplomatycznie, bez narzekania, podkreśl jak bardzo Cię to interesuje, jak bardzo mógłbyś się rozwinąć, jak bardzo firmie byś się przysłużył i takie tam, urabiaj go w pozytywnym tonie :).
@fantazm: też tak uważam. Planowałem tak swoją karierę żeby przejść etap od produkcji przez technologa do konstruktora :-). nie udało się na samej produkcji pracować bo jak składałem dokumenty na praktyki na studiach to już zostałem i od razu wzięli mnie do biura technologicznego. Po jakimś czasie zmieniłem pracę na tą co teraz jestem i teraz zwolniło się stanowisko konstruktora.

Szukałem już wcześniej na konstruktora ale w polsce kurnia jak nie
@euklides: Ano bo wiesz, to na pewno cenne i pożądane z punktu widzenia własnej kariery, natomiast faktycznie ciężko jest by wstrzelić się w coś obok tego co się robiło, zwłaszcza im bardziej to specjalistyczne lub niszowe... Z jednej strony nie dasz przecież osobie, która robiła w czymś pokrewnym, płacy i stanowiska zupełnego świeżaka. Z drugiej też musisz już wziąć poprawkę, że przez pewien czas nie będzie osobą w pełni samodzielną na
@euklides: Stary nic nie stracisz rozmowa. Nie rozmawiając jesteś w tym samym miejscu. Po rozmowie menago będzie wiedział co jest twoim celem i że może będziesz chciał spierd xlic. Jeśli się zgodzi ustal konkretną date przejścia. + Wyślij maila do niego po rozmowie, żeby się nie wyparł