Wpis z mikrobloga

Witam #modelarstwo robię swój pierwszy model tamyia M41 wzosujac się na filmiku YT sklepu agtom. Chcę brnąć dalej zrobić trochę obić, przykurzyc gąski podwozie itd. i zrobić zardzewiały wydech, Jak na zdjęciach poniżej (to ma być plac zabaw i pole do nauki)
Doradzicie jakich użyć produktów bo mnogość ich laika powla.
  • 9
@lordsiu: rdzawe wydechy robi się malując wydech w sposób nieregularny na rózne odcienie brązów i czerwieni (różne odcienie rdzy), potem pokrywa chipping medium i kolorem bazowym a następnie skrobie. Gąsienice, zrób drybrushem otarcia a przykurzysz pigmentem.
@lordsiu: Jeżeli robisz pierwszy model, to ja bym się skupił aby go czysto skleić. Usunąć wypływki i linie podziału form z widocznych elementów, poszpachlować wszystkie szpary, etc. Pomalować w miarę równo ( pędzel czy puszka?) i ewentualnie zapuścić washa. Tak skończony pierwszy model powinien cieszyć oko na półce.

Jeżeli chcesz kupować jakieś specyfiki, to pytanie czy malowałeś farbami akrylowymi czy olejnymi? Jeżeli olejnymi to kupuj produkty akrylowe, lub odwrotnie jeżeli malowałeś
@kozaqwawa: to wszystko prawda, co piszesz, ale na pierwszy model, nie mając jeszcze wszystkich specyfików typu ciping medium ( ͡° ͜ʖ ͡°) można zrobić nadal bardzo przyzwoitą rdzę "z pędzla" na pomalowanym na kolor bazowy elemencie, zwłaszcza w mniejszych skalach. Nawet metodą jak obicia, tylko innymi kolorami rzecz jasna. Pan Night Shift pięknie zaprezentował tutorial tutej: https://www.youtube.com/watch?v=cwVOkF-YoJY
@Yawimaya: Na tą chwile mam ten model złożony i psikniety podkładem Tamiya TS-5
Chciałem na szybko wczoraj zrobić zamówienie żeby na piątek przyszły ale przecież jest święto :/ wiec odpuściłem.
Będę miał czas lepiej się zastanowić co kupić.

A brakuje mi wszystkiego bo kupiłem tylko podstawowe rzeczy: farby :) kleje, patafix pędzelek, markfit
Resztę znalazłem w domu choć może nie są to super profesjonalne rzeczy ze sklepu modelarskiego.

Co do schludnie