Wpis z mikrobloga

Bez sensu, że Zielona Góra i Opole nie są częścią województwa dolnośląskiego...

Zielona Góra konkuruje z Gorzowem Wielkopolskim, który jest z Wielkopolski, gdy tymczasem historycznie Zielona Góra jest ze Śląska. A absurd polega, że te dwa miasta tworzą nikomu nie potrzebne województwo lubuskie...

Opole podobnie - podzielić województwo opolskie na Dolny i Górny Śląsk, można zapytać zresztą opolan w plebiscycie, czy chcą być częścią województwa dolnośląskiego (bliżej do Wrocławia) czy śląskiego (dalej do Katowic)

Odpowiednio wykorzystany potencjał ekonomiczny tych pięknych miast tylko przysłużyłby się do silniejszego Dolnego Śląska, a silny Dolny Śląsk mógłby spiąć te, dziś trochę zapomniane miasta, choćby z Kolejami Dolnośląskimi i lepszym połączeniem z Wrocławiem.

Tak więc Dolny Śląsk z największymi miastami widzę tak:

- #wroclaw
- #zielonagora
- #opole
- #walbrzych
- #legnica
- #jeleniagora

#geopolityka #polska #dolnyslask #slask

Opole powinno stać się częścią:

  • woj. dolnośląskiego 62.4% (83)
  • woj. śląskiego 37.6% (50)

Oddanych głosów: 133

  • 30
@PoldPL: Ale co ma być w Opolu czego nie ma? Pamiętaj, że nie każdy chce mieszkać w dużym mieście. Dla mnie Opole mogło by być jeszcze mniejsze. Kino jest, Teatr jest, Filharmonia jest, obiekty sportowe są, wydarzenia kulturalne są, dobre szkoły (no może oprócz uczelni) są, sklepów nie brakuje, korki niestety też są. Czegoś za mało? 1h do Wro, 1h do Kato. Często bywam na delegacjach w Warszawie, Gdańsku. Niby fajnie
@FlameVinci: Co za bzdura, jakie Breslau. Nie lubimy Wrocławiaków i Krakowian bo to buce, którzy przed chwilą mieszkali na dalekiej prowincji a teraz są z WIELKIEGO MIASTA. O dziwo Warszawiacy i "Warszawiacy" tak nie mają.
@Senuyo: @Rad-X:

Wszystko co się mówi i pisze o niemieckości Opola to są bzdury. Wszystkie te przytyki są prawidłowe w odniesieniu do powiatu opolskiego natomiast samo miasto to ludność napływowa.
@PoldPL: Z wzajemnością co? Napisałem Ci swoją opinie o Opolu w kontrze do twojej bez żadnych odniesień do twojej osoby a ty mnie wyzywasz od gebelsów? Właśnie pokazałeś jakim burakiem jesteś.

PS: Taki ze mnie gebels, że wychodzę na pole i jem placki xD
Wszystko co się mówi i pisze o niemieckości Opola to są bzdury. Wszystkie te przytyki są prawidłowe w odniesieniu do powiatu opolskiego natomiast samo miasto to ludność napływowa.


@lupuss: ja to akurat dobrze wiem, bo na wiosce mieszkam
mniejszość niemiecka tutaj strong