Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #citroen C2
Czy to na 100% rozrusznik? Po przekręceniu kluczyka słuchać kliknięcie jakby tego elektromagnesu. Czy przy słabym akumulatorze też by nawet nie zakręcił?

Akumulator niby dwuletni ale cholera go wie. Ładowałem prostownikiem i po włożeniu do auta za 10 razem odpalił, ale objawy przez pierwsze 9 razy było to samo, kliknięcie i cisza. Ale jak go mierzyłem przed ładowaniem to miał dziwne 12,2V, a alternator daje normalnie ponad 14. Ale czy ciągle? Pojeżdził tydzień i znów przestał odpalać, tak jakby na akumulatorze znów spadło napięcie, czego jeszcze nie sprawdzałem. Dziwne też, że po naładowaniu prostownikiem nie odpalił od strzała.

Na moje laickie podejście, to albo regulator napięcia w alternatorze walnięty przez co jest słaby akumulator i nie odpala, albo sam akumulator wadliwa sztuka, albo rozrusznik. Co myślicie?
foneswein - #motoryzacja #samochody #citroen C2
Czy to na 100% rozrusznik? Po przekr...
  • 4
@aksal89: delikatnie one przygasają, ale masz pewnie na myśli bardziej widoczną różnicę. Wiem, że jak ktoś nim jechał i się przyglądałem, to przy ruszaniu światła też delikatnie słabły, ale gdzieś znów czytałem, że to nie jest aż taka anomalia.
@foneswein: Ja miałem C4 to też dziwiły mnie przygasające światła na wolnych obrotach, ale też słyszałem, że to normalne ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jakby akumulator był słaby na tyle, żeby nawet raz nie poruszyć rozrusznikiem, to wszystko by gasło do zera, tutaj wg mnie ewidentnie zablokował się rozrusznik.
@foneswein: w ogóle rozrusznik nie rusza jak by impuls do niego nie docierał . Trza ako na krótko zewrzeć i zobaczyć czy kręci . Co to za silnik sprawdzę jak tam idzie informacja ze stacyjki na rozrusznik. W niektórych autach idzie bezpośrednio na przekaźnik w skrzynce bezpieczników , a dopiero potem na rozrusznik.

Te francuzy nigdy więcej francuza.