Wpis z mikrobloga

@zomowiec: No elo, dzięki za pemięć.
Długo by opowiadać, to było #!$%@? 5 lat...
Tak, dalej roboty ziemne, mam nawet swoją mini kopaczkę, ale rzadziej operuje, a częściej szefuje. Droga do tego miejsca była usłana porażkami, pożyczkami, nie płacącymi klientami, #!$%@? pracownikami, krew, pot i łzy, masa siwych włosów i nerwobóle, problemy rodzinne, ale w końcu zaczyna wychodzić, więc było warto.
Mam dwie dobre ekipy podwykonawców i kolejne w kolejce, zasoby
  • Odpowiedz
  • 32
@azurro o patrz, tego się nie spodziewałem ( ͡ ͜ʖ ͡). Własna firma ziom gratulacje. Cieszę się że tak ładnie się układa bo to bardzo dobrze (przynajmniej moim zdaniem ) gdy nasi rodacy osiągają sukces nieważny jak duży czy mały bo to pozytywnie wpływa na nas wszystkich , to jak nas postrzegają inni. Jeszcze 10 lat temu Polak był postrzegany jako ten co pije piwo pod sklepem,
  • Odpowiedz
@zomowiec: Dzięki. Czasy niby ciężkie, a rzeczywiście rodakom zaczyna iść. Ja akurat dopiero się rozwijam, ale mam kilku znajomych, którzy w ostatnich kilku latach wybili się i dorobili konkretnego siana. Pojawiają się polskie spółki, deweloperzy, efekt kuli śnieżnej. 10 lat temu przybyliśmy tu z niczym, ale dzięki ciężkiej pracy i inwestowaniu pniemy się w górę.
Pakistańczycy, Hindusi, Kurdowie też przybyli tu z niczym, byli popychadłami, w latach 80tych byli opluwani. Wytrwałość
  • Odpowiedz
  • 2
@zomowiec
@azurro

Ej ziomeczki, projektuję Caty w Leicester, więc jak już założycie te budowlane imperium i będziecie szukać eksperta od serwisu i managementu maszyn, to polecam się ;)
  • Odpowiedz
  • 2
@zomowiec

Głównie pracuję przy sofcie (dobieram parametry na maszynie, piszę soft, diagnozuję i naprawiam bugi), jednak nie jestem typowy software devem, a kimś, kto integruje wszystkie systemy maszyny (hydraulika, chłodzenie, silnik, elektryka, soft, hvac, interfejs użytkownika) żeby to miało ręce i nogi. Przed aktualną pracą zajmowałem się układami hydraulicznymi, więc to też mój konik.

Nie rysuję/projektuję elementów maszyn i nie dobieram konfiguracji, więc szczotka to czyjaś inna robota ;) Poza tym zajmuje
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@azurro: gratki, ziom. Dobrze czytać takie historie jak Twoja. Trzymam kciuki za dalszy rozwój i życzę nie jednego, a dwóch milionów w 2023
  • Odpowiedz
wszedłem w to żeby nie tyrać na magazynach, nie miałem talentu i zdolności. Dzisiaj jestem majstrem, operuje każdą maszynę i ucze innych, szczerze mówiąc 5 lat wstecz w życiu bym nie uwierzył.


@azurro: Świetne podsumowanie i podejście, ale na wypoku to za takie coś zaraz lecą obrazki "biedny śmieciowy kitku gdybyś tylko", wrzucane przez właśnie magazynierów, którym się nie chciało ruszyć dupy.
  • Odpowiedz
@narwi: Dzięki, znaczy daleko mi jeszcze do tego, bo póki co mam jedną 'kopareczkę' bardziej niż koparkę i naprawiam ją sam, ale mam nadzieję, że kiedyś to imperium powstanie i ktoś z takim skillem na pewno się w nim znajdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@tellet: Chodzi mi po głowie żeby zrobić akcję wyjścia z przegrywu, tzn biorę mirka bez perspektyw, umiejętności, wyciągam go z maminej piwnicy,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@azurro: jak ci się coś trafi na oxfrordshire to pisz. Kilka prac wrzucałem na wykop to można popatrzeć, a jak wiecej info to pw. Chociaż to kawalek drogi z manchesteru
  • Odpowiedz