Wpis z mikrobloga

Zacząłem golić sie maszynka na żyletki. Mam za sobą dwa golenia i ostatnio wyszło naprawde spoko tylko 2 małe zaciecia. Wkrecilem sie i zamierzam się golic regularnie w ten sposób. Mam klasyczny zestaw Wilkson Premium z 5 żyletkami w zestawie, ale pewnie zużyje je w najblizszych miesiacach. Jakie żyletki byście polecili? Zarost raczej przecietny, nie jest ani super gesty ani super twardy. Skóra wrażliwa.
#golenie #zyletki
  • 12
@Wiskoler_double: Mam zwyczajny zarost, ani super gęsty, ani super twardy. Czytalem, że żyletka zazwyczaj jest na 3-5 goleń. Golę sie raz na 4dni. Wychodzi na to, ze jedna żyletka starczy mi na 2-3tyg. Takze zestaw 5 żyletek to kwestia 2-3 miesiecy?
@JohnnMilton: ja nakupowałem sobie różnych żyletek różnych producentów i do tej pory najlepsze były Derby Premium a najgorsze jakieś hipsterskie Bluebeards Revenge, które były tak tępe, że przy pierwszym goleniu szarpały zarost xD
@JohnnMilton: Najlepiej pokupować kilka opakowań różnych np. na allegro i potestować. Większość osób poleca feathery, też ich używam. Mi w najlepszym razie starczyło nawet na ok 8 goleń nimi i są pod tym względem rekordzistami. Stosowałem też różne ruskie typu Ladas, Rapira Super Stainless i je też oceniam pozytywnie.

Nie polubiłem się z żyletkami marek Shark i bluebird, drogie i fatalnie się ich używało, szybko stawały się zużyte.

Tutaj też masz
@Strelau ten ranking żyletek to można o kant dupy rozbić, bo autor twierdzi, że bic są najgorsze a dla mnie są spoko a isany dla autora są ok dla mnie #!$%@?
ten ranking żyletek to można o kant dupy rozbić, bo autor twierdzi, że bic są najgorsze a dla mnie są spoko a isany dla autora są ok dla mnie #!$%@?


@frytaa: To jest ranking personalny tego typa. Trend co do tych żyletek generalnie się zgadza. Ja też mam pewne personalne wybory, które nie koniecznie się pokrywają z oceną w rankingu. Ale większość z jego ocen jest zgodna z rzeczywistością. Jak wejdziesz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@JohnnMilton: jeśli nie przeszkadza Ci kacapskie pochodzenie, to obecnie na allegro dostępne są naprawdę świetne żyletki Gillette Minora Superstainless w absurdalnie dobrej cenie <3pln/10szt (z tej samej petersburskiej fabryki co np. Gillette Platinum, Astra, Polsilver Iridium czy Perma-sharp), ale jak zaznaczyłem wyżej to wyrób kacapski.

Jeśli bojkotujesz ruskie produkty (brawo!), to mi odpowiadają zwłaszcza:
-Lord Platinum,
-Asco Platinum,
-Dorco Prime i Titan.