Wpis z mikrobloga

czy zauwazylisie w ciagu ostatnich paru miesiecy przyklady ewidentnego zarabiania na "inflacji" przez firmy ktore podniosly sztucznie ceny (mimo iz koszta im az tak mocno nie wzrosly), liczac ze ludzi przymkna na to ok i itak kupia z przebitką 200, 300 a nawet i 500%?

przyklad - jeden sprzedawca kebaba wykminil ze bedzie podnosil ceny o 1zl co 2-4 tygodnie. w tej chwili za kebsa u niego trzeba zaplacic 29zl (a startowal z ceny 11zl, ktora byla u niego stała jakos na poczatku 2022). co wiecej - porcje zmniejszyl o 50% (poczatkowo mial w tej cenie gigantycznego kebsa i kupe klientow), i wyraznie czuc ze ma skladniki gorszej jakosci. mysle ze nawet zszedl spokojnie z kosztami surowcow w porównaniu do tego co miał wczesniej. i o ile na poczatku lkientow mial mniej wiecej tyle samo to po ostatniej podwyzce wyraznie biznes mu sie nie spina - i buda stoi pusta. ludzie poszli gdzie indziej, fama poszla ze tak przycina i mysle ze nie predko sie odkuje. a wiec liczyl na szybki zysk i mial to przez kilka miesiecy ale w dluzszej perspektywie wiecej stracil.

i teraz ceny innych rzeczy - poza produktami niezbednymi do zycia (podstawowe spozywcze) widze ze ludzie rezygnuja z sporej czesci rzeczy. staną sie one luksusowe. wybiera portfel. taka cola ktora nie tak dawno w promce kosztowala 2,5 za 2l teraz przy najlepszych promkach wychodzi za 6zl a na stacjach spokojnie przebija 12zl.

#inflacja
  • 40
  • Odpowiedz
@jerry56: Rozumiem, że przedsiębiorcy są je#ani na każdym kroku. W tym kraju nie mają łatwo. Mam jednak wrażenie, że skoro oni są je#ani to chcą tak samo traktować źródło swoich dochodów czyli klientów. W moim mieście otworzył się kebab. Serio zajebisty kebab ze świeżych składników, opinie miał 4,7 na google bo na tyle zasługiwał, lokal był mały, ale nawet w dowozie robił robotę, nigdy nie przyjechał do mnie zimny i
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jerry56: Po kebabie za "11zł na początku 2022" zaczęło śmierdzieć.

Po tym:

taka cola ktora nie tak dawno w promce kosztowala 2,5 za 2l


Zaczęło niemiłosiernie #!$%@?Ć xd Gościu, jesteś totalnie oderwany od rzeczywistości xdddd
  • Odpowiedz
@Furiat: chyba nikt nie jest takim idiota zeby myslec ze 29zl za kebaba wpada do kieszeni wlasciciela :)
ale jak w przeciagu roku zwiekszyl cene x3 zmniejszajac przy tym gramature praktycznie o polowe (miesa jest sporo mniej niz wczesniej, mozliwe ze ok 70% tego co bylo a wiecej taniego wypelniacza typu surowka) to cos tu sie nie dodaje.
  • Odpowiedz
@jerry56: znajomy sprzedający pewne itemy na eventach po zwiększeniu kosztów o 1-2zl przed inflacje per przedmiot podniósł cenę z 3 na 4-5 dych i mówił ze inflacja, a ludzie kupowali smutnie potakując głowa xD
  • Odpowiedz
@jerry56: obserwuję "swój" sklep, bo jestem tam mniej więcej co 2 dni po pieczywo świeże - póki ludzie nie przestaną kupować, to inflacja nie spadnie, to jest już bardziej emocjonalne hasło - ludzie pakują całe wózki towarów, a potem płaczą, ale po kilku dniach znowu to robią. Idźcie sobie do marketów elektronicznych - to nie są towary pierwszej potrzeby, a nadal w mediamarktach są tłumy ludzi. Na ulicach dużych miast
  • Odpowiedz
@s---k: a dokładnie do interesu działa? W mojej branży wszystko skończyło o 100 ciągu roku, myślisz, że kto za to płaci jak nie klient? Każdy zdaje sobie sprawę, że w pewnym momencie ludzie poszukają tańszych alternatyw, e biznes też musi zarabiać i z czegoś się utrzymać


@zdjeciegipsu: No to niech biznes zejdzie ze swojej marzy. To że zarabiasz na czymś 30% po wsze czasy nie jest wyryte w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kaaban: tak tak, ja będę żarł gruz bo politycy urządzili polaczkom takie ceny, więc mam dokładać do interesu XD Dla przedsiębiorców też wszystko zdrożało, tak tylko przypomnę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kaaban: tak tak, ja będę żarł gruz bo politycy urządzili polaczkom takie ceny, więc mam dokładać do interesu XD Dla przedsiębiorców też wszystko zdrożało, tak tylko przypomnę ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@zdjeciegipsu: oczywiście, wszystko źli politycy
  • Odpowiedz
@Karakatamakatula: no powoli nie, bo wszędzie ceny podnoszą. Ja odnoszę się do sytuacji opa, który mówi że nie dośćzże podnieśli ceny, to jeszcze obniżyli jakość.

Jeżeli za te 3 dyszki masz dobrego kebaba, to nie problem przecież zapłacić. Bo za jakość się płaci, nie ma nic za darmo.

Ale jeśli masz zapłacić 30 PLN i mieć zmielonego kota z sierścią w posypce z kapusty pekińskiej no to zaczyna się to
  • Odpowiedz